KAN przeprowadził się do nowej siedziby

  Spółka KAN ma nową siedzibę. Trzypiętrowy biurowiec o wysokim standardzie został wyposażony w nowatorskie rozwiązania techniczne, w tym elementy systemu KAN-therm.

  Grupa KAN jest branżowym liderem w produkcji innowacyjnych rozwiązań systemowych, przeznaczonych do budowy instalacji grzewczych, wody użytkowej, technologicznych oraz przeciwpożarowych. Ostatnie lata działalności firmy były okresem wzmożonych inwestycji wiążących się z rozwojem produkcji i wprowadzaniem na rynek szeregu nowych, innowacyjnych produktów. Powstały nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe, zakupiono zaawansowane technologicznie urządzenia oraz kompletne linie do produkcji rur i kształtek, rozbudowano laboratorium badawcze, które wyposażono w unikalną aparaturę.

  Ukoronowaniem działalności inwestycyjnej firmy jest oddany właśnie do użytku, prestiżowy budynek biurowo-administracyjny Spółki KAN.

  – W pierwszej kolejności zadbaliśmy o warunki rozwoju naszej produkcji inwestując w hale, magazyny i urządzenia, teraz przyszedł czas na zapewnienie komfortowych warunków pracy dla ponad 120 pracowników spółki KAN i wprowadzenie się do nowej siedziby – mówi Sebastian Kaczan, dyrektor ds. handlu i marketingu Grupy KAN.

  Trzypiętrowy biurowiec posiada  2 tys. m. kw. powierzchni. Do jego budowy zużyto blisko 3300 m. sześciennych betonu, opleciono siecią ponad 10 km kabli instalacji elektrycznych oraz 35 km przewodów instalacji teletechnicznych. Budynek wyposażony jest w nowoczesne systemy klimatyzacji oraz instalacje grzewcze, w tym ogrzewania płaszczyznowego.

  Biurowiec został wzniesiony zgodnie z najnowszymi tendencjami w technice budowlanej, wśród których dominują wysoka jakość, energooszczędność oraz ekologiczny charakter zastosowanych materiałów. Charakteru nowej siedzibie dodają naturalne materiały – kamień i drewno- zastosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. To wyraz filozofii firmy, której celem jest dostarczanie produktów wytwarzanych i użytkowanych w zgodzie z naturalnym środowiskiem.
   
  Nowa siedziba, jak na lidera rynku przystało, została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, pochodzące także z szerokiej grupy produktów Systemu KAN-therm. Należą do nich kompletne rozwiązania w zakresie rurowych systemów instalacyjnych wykonanych z tworzywa oraz stali.

  – Zadbaliśmy, aby w nowym budynku znalazły się urządzenia najbardziej zaawansowane technicznie – wyjaśnia Sebastian Kaczan. – Do sterowania systemami grzewczymi zastosowaliśmy nasz najnowszy system automatyki bezprzewodowej KAN-therm Smart. Jest to inteligentna, komunikująca się radiowo automatyka sterująca ogrzewaniem podłogowym. Urządzenia Systemu KAN-therm Smart służą do precyzyjnej, bezprzewodowej kontroli temperatury i innych parametrów systemów grzewczych i chłodzących, decydujących o poczuciu komfortu w budynku. Pracujemy nad tym, by w przyszłym roku automatyka Smart była kompatybilna z inteligentnym systemem zarządzania budynków BMS (Building Management System).

  System KAN-therm Smart jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Parametry ogrzewania w pomieszczeniach można ustawiać zdalnie, z poziomu obsługi bezprzewodowego termostatu, poprzez komputer czy smartfon. Ten innowacyjny system sterowania zapewnia doskonały komfort pracy pracownikom, a dzięki opcji SMART Start – funkcji uczenia się specyfiki budynku- gwarantuje wysoką energooszczędność i niższe koszty użytkowania nowej siedziby.

  – Oczywiście ostatnie dokonania to nie koniec inwestycji KAN – dodaje Sebastian Kaczan. – Kontynuacją naszych działań rozwojowych będzie budowa rozległego, nowoczesnego Centrum Logistyczno-Produkcyjnego. W skład kompleksu wchodzić będą hale produkcyjne, przetwórstwa tworzyw sztucznych (PE, PP-R, PPSU), hale magazynowe wysokiego składowania oraz budynek socjalno-biurowy. Nowe inwestycje, będące przejawem stabilności oraz ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa, umacniają potencjał Grupy KAN i podnoszą jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.