Jubileuszowa, 25 – edycja targów energetycznych ENERGETAB 2012 znów rekordowa

W piątek zakończyły się 25. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB. Jubileuszowa edycja targów zgromadziła rekordową liczbę 713 wystawców. Bardzo duże było też zainteresowanie targami ze strony zwiedzających, którzy tłumnie odwiedzali stoiska zajmujące ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej. 
Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz bardzo wiele mniej formalnych ale równie ważnych spotkań wystawców z ich klientami – wymagającymi i odpowiadającymi za poważne inwestycje i modernizacje w polskiej energetyce. Wśród konferencji dominowała tematyka rozwoju elektroenergetycznych sieci przesyłowych i rozdzielczych, barier organizacyjno – prawnych a także zagadnienia związane z najnowszymi metodami ich eksploatacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła sięteż konferencja dot. energetyki jądrowej i jej perspektyw w Polsce.
Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, wyłączników, czy rozłączników po aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, kable i przewody, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki po inne specjalistyczne usługi. 
Natomiast spośród prawie 80 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu targowego na wyróżniający się produkt, komisja konkursowa pucharem Ministra Gospodarki wyróżniła osprzęt do przewodów HTLS firmy BELOS-PLP.
Honorowy patronat nad Targami ENERGETAB 2012 objęli:
• Minister Gospodarki
• Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich
• Prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
• Prezydent Miasta Bielska–Białej
   oraz inne branżowe izby gospodarcze i stowarzyszenia. 
Warto podkreślić, że Generalnym Partnerem targów ENERGETAB była Grupa TAURON Polska Energia S.A. – największy dystrybutor energii elektrycznej w kraju i drugi pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce. Organizatorzy wydłużyli w tym roku czas trwania targów do 4 dni co, jak się wydaje pomogło wielu wystawcom poświęcić więcej czasu swoim klientom.
Na kolejne 26 targi ENERGETAB 2013 ich organizator – ZIAD Bielsko – Biała SA zaprasza w dniach od 17- 20 września 2013 r.