ITM Polska 2013

Ucichł szum maszyn i rozmów w pawilonach ? 7 czerwca w Poznaniu zakończyła się prezentacja oferty dla przemysłu: targi ITM Polska 2013. Na ośmiu salonach branżowych zaprezentowało się blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 29 krajów świata. Ekspozycja i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły ponad 16 tys. zwiedzających z Polski i zagranicy oraz przeszło 200 dziennikarzy z redakcji branżowych, ogólnopolskich, radia i telewizji.

Reprezentacja firm zagranicznych w tegorocznej edycji ITM Polska stanowiła 47%, dzięki czemu targi te były rzeczywiście biznesowym spotykaniem specjalistów z całego świata. Na targach można było zobaczyć ofertę firm m.in. z : Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Swoją obecność na salonie Mach-Tool w tym roku mocno zaakcentowała Turcja, prezentująca w pawilonie 5 szeroką ofertę firm z branży plastycznej obróbki blach. Na stoisku Badenia ? Wittembergia (pawilon 5A) z kolei można było zapoznać się z ofertą blisko 20 firm narzędziowych. Po raz drugi na targach została zrealizowana wspólna inicjatywa Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej oraz Swiss Business Hub Polska w postaci Pawilonu Szwajcarskiego (pawilon 8).

W sumie na ekspozycji ITM Polska można było podziwiać ponad 1200 maszyn i urządzeń w ruchu m.in. z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii, czy też roboty przemysłowe i manipulatory.

W sumie do Poznania na targi ITM Polska oraz targi Subcontracting przyjechało 16 017 zwiedzających. Z przeprowadzonych wśród gości targowych ankiet wynika, że ponad 70% zwiedzających przyjeżdża co roku na ITM Polska i są to jedyne targi w Polsce, które ich interesują. Ponad 80% ankietowanych było bardzo zadowolonych z pobytu na tegorocznych targach, a blisko 80% zadeklarowało wizytę w przyszłym roku.

Kolejna edycja targów ITM Polska odbędzie się w dniach 3-6 czerwca 2014 r., a targów Subcontracting pod koniec marca 2014 r.