IRIS automatyzuje A1 i A4

  Krakowski Internet Software House Empathy Interactive we współpracy z firmą SIGNALCO Ltd i spółką ESA Projekt zrealizował wdrożenie systemu IRIS dedykowanego obsłudze autostrady A1 na odcinku pomiędzy Gdańskiem a Grudziądzem.
  Integrated Road Information System (IRIS), to aplikacja usprawniająca i automatyzująca procedury związane z zarządzaniem ruchem i osłoną meteorologiczną sieci drogowej. System IRIS współpracuje z siecią terminali drogowych, którymi są stacje meteorologiczne, stacje pomiaru ruchu, kamery wizyjne i znaki o zmiennej treści.
  System IRIS zainstalowany na autostradzie A1 Gdańsk – Grudziądz koncentruje się na monitorowaniu i analizie warunków pogodowych, dzięki czemu służby odpowiedzialne za utrzymanie autostrady mogą znacznie szybciej reagować na sytuacje pogodowe stwarzające zagrożenie dla kierowców, np. tworzenie się zjawiska gołoledzi.
  "IRIS to w chwili obecnej najnowocześniejszy system tego typu w Polsce." – mówi Bartłomiej Rozkrut, Dyrektor ds. Technicznych w Empathy Interactive – "Umożliwia sterowanie ruchem przy wykorzystaniu znaków zmiennej treści, przetwarzanie i analizy danych pochodzących ze stacji meteorologicznych, stacji pomiaru ruchu oraz obrazów z kamer wizyjnych, instalowanych na drogach ekspresowych i autostradach. O wysokiej jakości systemu świadczy fakt, że w chwili obecnej jest on wykorzystywany również poza granicami naszego kraju."
  Oprócz autostrady A1, system IRIS wdrożony został również na płatnym odcinku autostrady A4 Kraków – Katowice. Istnieje także ogólnodostępna wersja systemu IRIS integrująca stacje pogodowe, stacje pomiaru ruchu, kamery oraz znaki zmiennej treści zainstalowane na drogach zarządzanych przez GDDKiA. Dane pochodzące z tej wersji systemu dostępne są także w serwisie Zumi.pl. Z systemu IRIS korzysta także ukraińska administracja drogowa.
  System IRIS to wspólny projekt trzech spółek – całość zaplecza związanego z elektroniką drogową zapewnia SIGNALCO Ltd, natomiast Empathy Interactive i ESA Projekt nadzorują projekt od strony programistycznej.