IO-Link Master

Master IO-Link dla świata automatyki i IT

Wytrzymałe moduły master IO-Link do podłączania czujników do PLC i IT dla chłodziw i branży spożywczej

  • Przemysł 4.0-ready z nowym rdzeniem IoT
  • Oddzielenie automatyki od sieci IT
  • 4 lub 8 portów IO-Link z pełną funkcjonalnością V1.1
  • PROFINET, EtherNet/IP, EtherCat lub TCP/IP JSON
  • Możliwość konfigurowania urządzenia typu master oraz slave za pomocą oprogramowania LR DEVICE

Master IO-Link do automatyki i IT
Rozproszone moduły master IO-Link służą jako bramka między inteligentnymi czujnikami IO-Link a siecią przemysłową. Ponadto ważne informacje z inteligentnych czujników mogą być przesyłane równolegle do świata IT. Odrębne gniazdo ethernetowe IoT może być zamontowane całkowicie oddzielnie od sieci przemysłowej. Informacje z czujników docierają do świata IT przez znany interfejs TCP/IP-JSON.

Wytrzymałe moduły sieci przemysłowych do wymagających zastosowań
Specjalny materiał obudowy oraz wysoka szczelność (IP 67 lub IP 69K) umożliwiają stosowanie w obecności chłodziw lub bezpośrednio w strefach mokrych w przemyśle spożywczym. Technologia ecolink zapewnia niezawodne i trwale szczelne połączenia M12 przewodów przyłączeniowych.

Zalety i korzyści dla klientów

  • Oddzielenie automatyki od sieci IT

Dostępność urządzeń ma najwyższy priorytet. W żadnym wypadku nie można zakłócać sieci przemysłowej z zewnątrz. Z tego powodu na tym urządzeniu znajduje się oddzielne gniazdo ethernetowe IoT, które rozdziela sieć IT i sieć przemysłową. Oznacza to, że ważne informacje z czujników mogą być bezpiecznie przesyłane do systemów IT i ERP.

  • Konfigurowanie czujników za pomocą LR DEVICE

Intuicyjne oprogramowanie znajduje wszystkie urządzenia master IO-Link w sieci i przygotowuje przeglądowe zestawienie kompletnej instalacji. Dodatkowo wszystkie podłączone czujniki są wyświetlane z odpowiednimi parametrami. Oznacza to, że można parametryzować wszystkie czujniki w systemie z poziomu centrali.

  • Proste podłączanie czujników

Podłączanie czujników i aktuatorów odbywa się za pośrednictwem standardowych nieekranowanych przewodów połączeniowych M12. Można podłączyć maks. 4 lub 8 (w zależności od wersji) czujników IO-Link i zasilać je prądem o natężeniu do 3,6 A łącznie. Akcesoria EVC693 lub EVF693 mogą być wykorzystane do dodatkowego zasilania pomocniczego do podłączenia aktuatorów IO-Link. Długość przewodu może wynosić do 20 m.