Inwestycje Cadbury Wedel

Cadbury Wedel, lider na rynku słodyczy w Polsce, zainwestuje 100 mln zł w rekonstrukcję i rozwój fabryki czekolady na warszawskiej Pradze ? poinformowała firma.

?Środki zostaną przeznaczone na gruntowną renowację fabryki. [?] Inwestycja pozwoli na optymalizację procesów technologicznych poprzez przebudowę lub rozbudowę mocy produkcyjnych oraz podniesienie wydajności linii wytwarzających najpopularniejsze produkty Wedla? ? można przeczytać w komunikacie.

Fabryka, położona przy jeziorku Kamionkowskim i Parku Skaryszewskim, została zbudowana przez Jana Wedla w 1934 roku.

? Wierzę, że z naszym doświadczonym i lojalnym zespołem przeobrazimy zakład istniejący dziś w samym sercu Warszawy w najnowocześniejszą, zdolną konkurować z nowo otwieranymi zakładami pod względem jakości, produktywności i efektywności, fabrykę ? powiedział prezes firmy Peter Knauer.

Największy na świecie koncern produkujący słodycze i napoje ? Cadbury Schweppes, do którego należy spółka na warszawskiej Pradze, jesienią 2006 roku rozpoczął największą w polskim przemyśle spożywczym inwestycję typu green-field w Skarbimierzu.

W 2008 roku uruchomi produkcję w nowej fabryce gum do żucia w Skarbimierzu. Wartość inwestycji to 100 mln euro.

Rozpoczęcie produkcji w fabryce, która będzie jedną z najnowocześniejszych i największych fabryk gum do żucia na świecie, planowane jest w 2008 roku.

Firma Cadbury Schweppes w ciągu następnych kilku lat zatrudni do 500 pracowników, z czego połowę stanowić będą kobiety.

Budowa fabryki gum do żucia to trzecia inwestycja koncernu w Polsce. Pierwszą było wybudowanie fabryki Cadbury w Bielanach Wrocławskich (1993 r.), drugą (1998 r.) decyzja kupna ?E. Wedel?.

Decyzję o zainwestowaniu ponad 100 mln euro w Polsce Cadbury Schweppes, który ma fabryki w ponad 35 krajach świata ogłosiła pod koniec 2005 roku. 

Źródło: pb.pl