Interplast otworzył w Tychach fabrykę tworzyw sztucznych

  Wybudowaną kosztem ok. 13,5 mln zł fabrykę tworzyw sztucznych m.in. na potrzeby motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego uruchomiła 29 września w tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) firma Interplast, z niemieckiej grupy Poschmann Union.
  Zakład zatrudnia blisko 125 osób.
  Interplast zaczynał w 1990 roku od zakładu w Mikołowie, a sześć lat później wybudował fabrykę w Łaziskach Górnych. W ubiegłym roku firma zdecydowała o postawieniu nowego zakładu w Tychach. Nastąpiło również przyłączenie do Interplastu działającej już w tym mieście firmy Plastmet, zajmującej się obróbką metalu.
  ? Budowa nowej fabryki to część strategii rozwoju, zakładającej do 2010 roku potrojenie powierzchni produkcyjnej i zwiększenie zatrudnienia do ok. 300 osób ? powiedział PAP dyrektor produkcji Interplastu, Tadeusz Tustanowski.
  ? Nowy obiekt produkcyjno-biurowy o powierzchni ok. 5 tys. m2 powstał na 3-hektarowej działce. Interplast jest 22. inwestorem, który zdecydował się na lokalizację swojego przedsięwzięcia w tyskiej części KSSE. Powierzchnia strefy w Tychach jest już niemal w całości wypełniona. Zainwestowały tam m.in. koncern Isuzu (obecnie Ispol), Lear Corporation, Delphi i Agora.
  Otwarcie fabryki Interplastu było drugim, jakie odbyło się 29 września na terenie KSSE. W Dąbrowie Górniczej oficjalnie ruszyła wybudowana kosztem 18 mln euro fabryka lusterek dla motoryzacji firmy Ficomirrors Polska, z grupy hiszpańskiego koncernu Ficosa. Pracę znalazło tam prawie 400 osób.
  W tym roku KSSE pozyskała 16 nowych inwestorów, którzy zadeklarowali przedsięwzięcia o łącznej wartości blisko 340 mln zł, tworzące niespełna 2 tys. nowych miejsc pracy. Dodatkowo dalsze inwestycje deklaruje bielska fabryka silników Fiat-GM Powertrain; ogłosiła plan zainwestowania kolejnych ponad 320 mln zł i stworzenia 300 nowych miejsc pracy.
  Źródło: PAP