Informatycy wolą pracę w korporacjach

    Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie mają z kim. Najlepszych specjalistów IT przejmują koncerny – donosi "Puls Biznesu".

    Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż jest dzisiaj IT. Szybki rozwój nowych technologii oznacza również większe zapotrzebowanie na informatyków, którzy od dawna na brak ofert pracy nie narzekają.

    Narzekają natomiast firmy – że nie ma kogo zatrudnić. Liczba studentów kierunków informatycznych nie rośnie znacząco. "Specjalistów IT jest za mało. Nie wystarczy ich dla wszystkich" – twierdzi Sylwia Błaszczyk, kierownik poznańskiego oddziału Devonshire, firmy zajmującej się rekrutacją m.in. specjalistów IT.

    Szczególnie nie wystarcza ich dla mniejszych, często bardzo młodych podmiotów. "Nie mamy większych problemów z przejmowaniem informatyków z mniejszych firm do korporacji. Szukamy ich wszędzie, gdzie tylko można" – twierdzi Sylwia Błaszczyk.

    Korporacja dla specjalistów IT oznacza często prestiż, możliwość rozwoju, pracy z najnowszymi technologiami i uczestniczenia w projektach na większą skalę, wyprzedzających polski rynek. "Zdarzają się osoby, które wolą rodzinną atmosferę i nie chcą być tylko numerkiem na liście płac. Ale rzadko" – mówi przedstawicielka Devonshire.