Industrial Investment Adventure 2011 – wywiad z prezesem ASTOR Stefanem Życzkowskim

  Już po raz kolejny firma ASTOR organizuje konferencję IIA – Industrial Investment Adventure, której celem jest dyskusja i wymiana doświadczeń związanych z wdrażaniem nowych technologii w firmach produkcyjnych, zakładach przemysłowych i spółkach infrastrukturalnych. Na tegoroczne spotkanie odbywające się w hotelu OSSA Congress & SPA koło Rawy Mazowieckiej przyjechali eksperci z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów inwestycyjnych i wdrożeniowych w przemyśle. Są tu zarówno sprzedający jak i kupujący, pracownicy małych i dużych firm, pracownicy uczelni. Gościem specjalnym Konferencji jest John Pritchard przez wiele lat związany z koncernem General Electric, w którym pełnił m.in. funkcję Dyrektora Generalnego GE na Europę. Obecnie pełni on funkcję dyrektora w genewskiej spółce Stromasys, zajmującej się rozwojem oprogramowania do wirtualizacji wieloplatformowej.

  Pierwsza sesja plenarna rozpoczęła się pytaniem postawionym przez prezesa firmy ASTOR, Stefana Życzkowskiego: „Jak utrzymać rodzimą produkcję w Polsce?” To z pozoru przewrotne pytanie dało pretekst do bardziej gruntownej analizy możliwości rozwoju technologicznego, inwestycji, poprawy wydajności i komfortu pracy w Polsce i polskich przedsiębiorstwach. Wbrew szerzonym zewsząd złowieszczym prognozom wizja przyszłości rysuje się w całkiem jasnych barwach. Według przewidywań Stefana Życzkowskiego branża automatyki powinna się mieć całkiem dobrze. Co nie oznacza oczywiście, że nie trzeba pracować bardzo mocno aby te prognozy uległy spełnieniu.

  ###NEWS_VIDEO_1###

  Wywiad z prezesem firmy ASTOR Stefanem Życzkowskim. Rozmawiają Michael Majchrzak, wydawca Control Engineering Polska oraz Paweł Dworak, redaktor Control Engineering Polska

  Dalej dyskusja dotyczyła metod szacowania kluczowych wskaźników inwestycyjnych oraz analizie zwiększenia konkurencyjności zakładów poprzez inwestycje w nowoczesne systemy zarządzania produkcją i monitorowania zużycia mediów. Sesja zakończyła się panelem dyskusyjnym, w którym uczestnicy konferencji wymieniali poglądy na temat przyszłości rozwoju branży automatyki, robotyki i systemów zarządzania produkcja w Polsce i na świecie.

  Pozostałe obrady podzielone zostały na dwie sesje biznesową i techniczną. Obie dotyczą tych samych etapów prowadzenia inwestycji ale ujmują je z punktu widzenia odpowiednio zarządzania biznesowego oraz technicznych aspektów wdrożeń. W pierwszym dniu dyskusje dotyczą problemów związanych z przygotowaniem inwestycji, w kolejnym realizacji oraz utrzymaniu i jej rozwojem.

  Równolegle do obrad prowadzone są warsztaty techniczne dotyczące poprawy efektywności produkcji. W formie gry symulacyjnej uczestnicy warsztatów dowiadują się jakie są główne czynniki pozwalające na zwiększenie współczynnika efektywności OEE. „Zabawę” tą prowadzą wspólnie pracownicy firmy ASTOR oraz trenerzy współpracującej z nią firmy LeanQ Team.

  Bardzo ciekawy program konferencji uzupełniają przewidziane na pierwszy dzień gra integracyjna oraz program artystyczny, występ znanego kabareciarza Jerzego Kryszaka. Wesoła atmosfera i dobre humory uczestników w połączeniu z olbrzymią dawką wiedzy, przemyśleń i wymiany doświadczeń z pewnością spowodują, że tegoroczny IIA pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.