III targi Dzień Robota

11 maja na Politechnice Gdańskiej odbędą III targi pod nazwą Dzień Robota.

Na targach będzie można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami w dziedzinie robotyki i automatyki, zobaczyć z bliska roboty stosowane przez różne firmy, porozmawiać z przedstawicielami wiodących w tej dziedzinie firm na polskim rynku, a także posłuchać wykładów na tematy związane z robotyką i automatyką.

Dzień Robota nie jest wydarzeniem wyłącznie dla osób na co dzień związanych z robotyką i automatyką, lecz dla wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć, jak nasza rzeczywistość może wyglądać w niedalekiej przyszłości oraz zobaczyć, jakie roboty ułatwiają pracę już dziś.

Podczas trwania imprezy wygłoszone zostaną wykłady tematyczne. Prelegentami będą: reprezentanci firm z branży (Wobit, Astor, Orlen, Dlf, LG), wykładowcy z Politechniki Gdańskiej (spodziewać się można m.in. dr. Pawła Raczyńskiego) oraz gościnnie znani wykładowcy z innych uczelni (np. dr Zbigniew Nawrat wraz z robotem kardiochirurgicznym RobIn-Heart), a także inni prelegenci zajmujący się tą tematyką (wykład Marka Kasperskiego związanego z kognitywistyka.net ? serwisem www poświęconym naukom kognitywnym, czyli np. zagadnieniu sztucznej inteligencji, relacjom człowiek- maszyna).

Podczas targów będzie również szansa odwiedzenia stanowisk, na których prezentować będą się firmy- -sponsorzy (Wobit, LG, Astor, Orlen, DLF, Robocamp/ Roboshop, TTG) oraz stanowisk organizatorów:

  • koła automatyków SKALP,
  • koła automatyków NKSA,
  • koła zarządzania Project Management.

Więcej na: www.skalp.pg.gda.pl/dzienrobota