III edycja Turnieju Robotów Mobilnych Legomotive

Rozbrajają bomby, wykonują operacje chirurgiczne, przeprowadzają eksperymenty w kosmosie, ale mogą też odkurzyć w Twoim domu. O kim, a właściwie, o czym mowa? O robotach, które wkraczają w coraz to nowsze dziedziny naszego życia. Naucz się jak stworzyć i wprawić w życie własnego robota, aby stanąć w szranki z innymi studentami AGH podczas III edycji Turnieju Robotów Mobilnych Legomotive organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.

Konkurs skierowany jest zarówno do fascynatów robotyki, jak i do osób, które dotychczas nie miały z nią nic wspólnego. Jedyne, czego potrzebujesz to 3-osobowy zespół i głowa pełna pomysłów.

Już teraz zarejestruj swoją drużynę na stronie www.legomotive.BEST.krakow.pl. 2 grudnia zasiądziecie razem przed komputerem i rozwiążecie test on-line, w którym znajdą się zadania z zakresu fizyki, automatyki, robotyki oraz zagadki logiczne. Jeżeli Twoja drużyna dobrze się spisze (awansuje pięć najlepszych), czeka na was kolejny etap: intensywne, trzydniowe warsztaty. Dzięki nim dowiesz się jak zaprojektować, zbudować i zaprogramować swojego robota. Następnie będziesz mógł stworzyć go z dostarczonych klocków LEGO MINDSTORMS i przystosować do wykonywania zadań finałowych.

Finał konkursu (otwarty dla publiczności) odbędzie się 15 grudnia. Podczas niego, roboty zbudowane przez uczestników będą rywalizować w widowiskowych konkurencjach, pod czujnym okiem jury, które oceni czas i precyzję wykonanych zadań.

Dodatkowo Turniejowi Legomotive towarzyszą wykłady z dziedziny robotyki. Będą one dotyczyć zarówno zagadnień ściśle technicznych, ale także popularnonaukowych (między innymi roli jaką robotyka odkrywa w kulturze XXI wieku). Zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.

Oprócz wykładów zapraszamy do udziału w wystawie robotów, podczas której każdy chętny może zaprezentować swoje dzieła oraz spotkać się i porozmawiać z innymi konstruktorami.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.legomotive.BEST.krakow.pl oraz na naszym profilu na facebooku: www.facebook.com/Legomotive.2011.