IFS APPLICATIONS WSPOMAGA PRODUKCJĘ W FCPK BYTÓW

  FCPK Bytów jest producentem elementów ze stali przeznaczonych do form wtryskowych i tłoczników. Produkcja, oparta wyłącznie na polskich technologiach, odbywa się w dwóch fabrykach zlokalizowanych w Bytowie oraz w Kielcach. Wdrożenie systemu IFS ApplicationsTM zapewniło usprawnienie i optymalizację wszystkich procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.

  Spółka FCPK Bytów działa na polskim rynku od 1993 r., specjalizując się od początku w produkcji elementów ze stali przeznaczonych do form wtryskowych i tłoczników. Warto podkreślić, że wykorzystuje się do tego celu wyłącznie polskie technologie. Firma jako jedyny producent w Polsce dysponuje technologią wylewania tulei z brązem. Głównymi odbiorcami produktów FCPK Bytów są narzędziownie związane z przemysłem motoryzacyjnym i branżą AGD, a asortyment obejmuje m.in.:

  • korpusy i płyty do form wtryskowych i ciśnieniowych,
  • części znormalizowane i specjalnych do form, takie jak: wypychacze, elementy prowadzące, szybkozłącza, multizłącza i inny osprzęt do chłodzenia form, zamki boczne i zamki górne do form oraz szerokiej gamy innych normaliów do form,
  • oprawy i płyty do tłoczników i wykrojników,
  • części standardowe i specjalne do tłoczników.

  Przed wdrożeniem IFS ApplicationsTM w spółce FCPK Bytów działały niezależnie dwa systemy informatyczne: pierwszy był wykorzystywany w obszarze finansów i sprzedaży, a drugi wspomagał zarządzanie produkcją. Taka sytuacja wymagała przenoszenia danych z jednego systemu do drugiego, co było bardzo uciążliwe. Jednak główna przyczyna decyzji o zmianie systemu ERP była czysto techniczna – fakt zaprzestania serwisowania rozwiązania przez jego dostawcę. –
  Brak wsparcia technicznego oraz możliwości uzyskania aktualizacji w odpowiedzi na zmiany przepisów prawnych spowodował, że wystąpiła potrzeba zakupu nowego systemu. Ponadto poprzednie rozwiązanie po dziesięciu latach eksploatacji było już przestarzałe technologicznie – informuje Sławomir Boniecki, Dyrektor ds. Technicznych w FCPK Bytów.