ICP DAS – Przemysłowe urządzenia sieciowe

JM elektronik rozszerzył ofertę o zarządzalne oraz niezarządzalne switche Ethernetowe, a także mediakonwertery. Produkty przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Dostępne są wersje przystosowane do pracy w temperaturach od -40 do +75oC przy wilgotności względnej 10-90%. Urządzenia występują w obudowach o stopniu szczelności IP30, z możliwością montażu naściennego oraz na szynie DIN. Przemysłowe produkty sieciowe ICP DAS przystosowane są do zasilania najczęściej napięciem stałym z zakresu +10 do +30 V DC, z zabezpieczeniem przed odwrotnym podaniem zasilania.  
Oferta switchy niezarządzalnych obejmuje produkty serii NS, wśród których można znaleźć urządzenia o pięciu oraz ośmiu portach. Dostępne są wersje z portami PoE (Power over Ethernet), portami optycznymi oraz całkowicie szczelną i odporną obudową, która spełnia stopień ochrony IP67. Wśród switchy zarządzalnych serii MSM dostępne są urządzenia o 6 oraz 8 portach. Switche mające 6 portów wyposażone są w 2 porty optyczne, z możliwością pracy wielomodowej lub jednomodowej  ze złączami SC lub ST. Zarządzanie urządzeniami odbywa się poprzez port RS232 lub Ethernet przy użyciu telnetu lub przeglądarki internetowej.  
Osobną kategorię stanowią redundantne switche ICP DAS serii RS, dostępne w wykonaniach o pięciu oraz ośmiu portach, także z portami optycznymi. Dzięki wbudowanej technologii Cyber Ring urządzenia mogą łączyć się w redundantny pierścień. W efekcie wykrycie awarii i przywrócenie sprawności łącza stałego czy światłowodowego zajmuje zaledwie 300 ms.
Ostatnia grupa produktów to przemysłowe mediakonwertery standardu 10/100 Base-TX na światłowód. Zastosowanie jako medium transmisyjnego światłowodu ma dwie zasadnicze zalety: dany sygnał może być przesyłany na znacznie większe odległości (dla światłowodu jednomodowego odległość ta wynosi nawet 80 km, a w przypadku transmisji po skrętce tylko 100 m). Drugim atutem jest to, że sygnał świetlny przesyłany w światłowodzie nie jest czuły na jakiekolwiek zakłócenia pola elektromagnetycznego występujące w przemyśle.
www.jm.pl