i-line: przemysłowa seria urządzeń Ethernet

Westermo wprowadza na rynek przemysłową serię urządzeń i-line zoptymalizowaną do wykorzystania przy budowie maszyn, automatyce budynków i w systemach nadzoru wizyjnego( CCTV). Seria obejmuje standardowe i kompaktowe przełączniki Ethernet, mediakonwertery oraz przełączniki typu PoE (Power over Ethernet).
 
Seria i-line to urządzenia klasy przemysłowej, wyróżniające się łatwością obsługi, niezawodnością i stabilnością pracy. Wszystkie urządzenia z serii i-line są przystosowane do montażu na szynie DIN i posiadają podwójne złącze śrubowe ( 24 V DC ), co jest przydatne w zastosowaniach, gdzie dodatkowe źródło zasilania wykorzystuje się do zapewnienia niezawodnej pracy systemu. Urządzenia posiadają konfigurowalny przekaźnik uruchamiający alarm w przypadku wystąpienia różnych zdarzeń ( np. braku zasilania lub braku połączenia z którymś z portów). Odporna aluminiowa obudowa o stopniu ochrony IP-31 doskonale nadaje się do rozpraszania ciepła i umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur.

Jednym z nowych produktów serii i-line jest standardowy switch SDI-880 mający osiem portów 10/100TX. Posiada wydajny silnik (2 Gbit/s ) przetwarzający pakiety i obsługujący dwie kolejki priorytetów, co zapewnia optymalną wydajność przesyłania danych. Kolejnym urządzeniem jest ośmioportowy przełącznik SDI-862 posiadający sześć portów 10/100TX oraz ? w zależności od wersji – dwa wielomodowe lub dwa jednomodowe porty światłowodowe umożliwiające transmisję danych na odległość odpowiednio do 2 km lub do 30 km.

Seria i-line zwiera też dwa kompaktowe, pięcioportowe przełączniki o wymiarach 111,8 mm x 30 mm x 98,2 mm. Model SDI-550 to prosty switch mający pięć portów 10/100Base-TX, natomiast SDI-541 posiada cztery porty 10/100Base-TX oraz jeden port światłowodowy 100Base-FX ( jedno- i wielomodowy ). Oba modele mogą wykorzystywać różne źródła zasilania – w tym 24 V prądu zmiennego ? co czynie je idealnymi do różnorodnych zastosowań w automatyce budynków.

W skład serii i-line wchodzą też dwa przełączniki typu PoE ( Power over Ethernet) zapewniające połączenie o wysokiej przepustowości wykorzystywane do nadzorowania i monitoringu rozbudowanych systemów transportowych. Modele są wyposażone w cztery lub osiem portów Fast Ethernet ( zgodnych z IEEE 802.3af ) , ponadto oba przełączniki mają dwa gigabitowe porty uplink. Urządzenia posiadają zintegrowany buster, podnoszący napięcie z 12 V do 48 V, co przyczynia się do rozwijania standardu PoE w urządzeniach takich jak kamery IP montowane w autobusach, pociągach czy statkach.

Trzecim rodzajem urządzeń z serii i-line są mediakonwertery. Model MCI-211G konwertuje standard 10/100/100TX na światłowód 1 Gb/s. Dzięki wymiennemu modułowi SFP (Small Form-factor Plugable) konwerter może pracować z niemal każdym typem światłowodów. Model MCI-422 to nie tylko światłowodowy mediakonwerter dwukanałowego złącza RJ45, ale także czteroportowy , kompaktowy switch 10/100 Mbit/s Fast Ethernet. Urządzenie można łatwo konfigurować za pomocą przełącznika DIP. Konwerter MCI-422 obsługuje jedno- i wielomodowe światłowody.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.westermo.com