I Konferencja Użytkowników Proficy

  W dniach 5 i 6 czerwca br., w podwarszawskich Sobieniach Szlacheckich oraz Warce odbyła się  I Konferencja Użytkowników Proficy, organizowana przez firmę VIX Automation – Autoryzowanego Dystrybutora Oprogramowania Przemysłowego firmy GE Intelligent Platforms . Oprogramowanie rodziny Proficy to jeden z liderów światowego rynku automatyki przemysłowej. Rozwiązania oferowane przez VIX Automation znalazły zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach przemysłu i gospodarki komunalnej.

  Na Konferencję przybyło ponad 60 gości – użytkowników końcowych z obszaru całej Polski, m. in., z branży spożywczej, papierniczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, wodociągowo – kanalizacyjnej i wielu innych.

  Część merytoryczna konferencji rozpoczęła  się rano 5.06. Po krótkim powitaniu zebranych przez prezesa VIX Automation – Mariusza Bennę – głos zabrał przedstawiciel producenta oprogramowania Proficy – Terry Siggins z GE Intelligent Platforms. Bariera językowa nie stanowiła tak dużego problemu – zagraniczny gość przygotował na tą okoliczność kilka słów w języku polskim.

  Następnie miało miejsce wystąpienie specjalistki z dziedziny Lean Management oraz filozofii KAIZEN – Doroty Bieniek. Prelegentka, która filozofie z zakresu zarządzania i metod optymalizacji produkcji poznała u źródeł – w Japonii – udowodniła, że zna się na rzeczy i swoja pasją próbowała zarazić także uczestników konferencji.
           
  W ramach pierwszego bloku z serii „Proficy w praktyce – krótka historia niezwykłego wdrożenia” Tadeusz Legierski z AMEplus przybliżył zabranym tajniki innowacyjnego wdrożenia dla KGHM Polska Miedź S.A.

  Podczas drugiego bloku tej serii, Grzegorz Hayduk z Zakładu Doświadczalnego Aparatury Naukowej i Automatyki opowiedział o zastosowaniu iFIXa w systemie automatyki budynków na przykładzie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  W pierwszym dniu konferencji swoje prezentacje wygłosili także pracownicy firmy VIX Automation, przybliżając uczestnikom najnowsze rozwiązania rodziny Proficy oraz na ważne aspekty z dziedziny zarządzania produkcją.
               
  Goście mieli możliwość zapoznania się także z aplikacją Proficy Mobile zainstalowaną na tablecie iPad 2. Uczestnicy byli tak zaciekawieni nowością w ofercie GE Intelligent Platforms – Real-time Operational Intelligence (RtOI) – że nawet podczas przerwy kawowej nie opuścili sali, ani prowadzących na krok.

  Intensywny dzień szkoleniowy został zakończony wieczorną kolacją, podczas której o dobre humory zebranych dbali członkowie kabaretu DNO, którzy mocno angażowali wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

  Drugą część konferencji stanowiła wizyta w Browarze w Warce – drugim co do wielkości zakładzie Grupy Żywiec S.A. – gdzie wszyscy uczestnicy udali się w czwartkowy poranek, 6 czerwca. W centrum konferencyjnym Browaru Jacek Kownacki oraz Wojciech Tucholski z firmy Bonair – która wdrażała oprogramowanie Proficy w Browarze – opowiedzieli, jak zastosowane rozwiązania zapewniły wzrost efektywności linii rozlewniczych, dzięki wprowadzeniu monitorowania OEE oraz pomogły osiągnąć produkcję bez strat.

  Następnie pracownicy Browaru – Matylda Regulska oraz Leszek Skalski – przedstawili uczestnikom tajniki ważenia piwa, opowiedzieli jak powstaje piwo bezalkoholowe i na czym polega fenomen piw niepasteryzowanych. Nawiązała się ciekawa dyskusja, dlaczego piwo z butelki smakuje lepiej niż z puszki.

  Finałowym etapem I Konferencji Użytkowników Proficy była wycieczka po Browarze. Uczestnicy konferencji zobaczyli m. in. największą w Polsce kadź filtracyjną na warzelni, dotarli wyjątkowo także do sterowni, podziwiali linie do rozlewania piwa do butelek oraz puszek. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kufel.

  Duże zainteresowanie I edycją Konferencji, jest potwierdzeniem istniejącej potrzeby wymiany informacji na temat najnowszych trendów w dziedzinie automatyki przemysłowej i optymalizacji procesów produkcyjnych. Było to pierwsze od kilku lat tak duże spotkanie praktyków oraz użytkowników oprogramowania Proficy firmy GE Intelligent Platforms i na pewno nie ostatnie!

  Relacja oraz zdjęcia dostępne pod adresem: www.vix.com.pl/konferencja