Hutchinson zbuduje szósty zakład w Polsce

  Francuzi wydadzą 75 mln zł na fabrykę, o ile łódzka działka wejdzie do strefy. Stworzą 250 etatów – informuje "Puls Biznesu".

  Mamy szansę na kolejną inwestycję w branży motoryzacyjnej. Hutchinson Poland myśli o budowie fabryki, która prawdopodobnie będzie wytwarzać uszczelki. Będzie to trzeci zakład w Łodzi i szósty w Polsce.

  "Firma Hutchinson znalazła się w naszym wniosku o rozszerzenie strefy, który złożyliśmy w Ministerstwie Gospodarki. Powstanie 250 miejsc pracy, a inwestycja ma sięgnąć około 70 mln zł" – mówi Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE.

  Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że wartość inwestycji jest wyższa i wyniesie minimum 75 mln zł. Zgodnie z planami do ŁSSE wejdzie teren liczący 5,5 ha i zlokalizowany tuż przy jednej z działających fabryk Hutchinsona.

  Firma, oprócz nowych etatów, obiecuje utrzymanie 730 miejsc pracy. Tyle zatrudniają jej fabryki, które są już w łódzkiej strefie. Francuzom w Polsce wiedzie się świetnie. W 2011 r. Hutchinson Polska miał 1,3 mld zł przychodów wobec niecałych 1,1 mld zł rok wcześniej. Zysk netto urósł ze 112,2 mln zł do 144,2 mln zł.
  Źródło: Puls Biznesu