Hutchinson i Organica-Car inwestują w Łódzkiej SSE

    Ponad 730 nowych miejsc pracy powstanie w Łodzi, Strykowie, Kaliszu i Zelowie dzięki rozszerzeniu granic Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozporządzenie w tej sprawie przyjęła kilka dni temu Rada Ministrów.

    W ramach zmiany granic, objęto strefą łódzką m.in. ponad 25 ha gruntów prywatnych, przeznaczonych na realizację nowych inwestycji.

    Dzięki temu np. w Łodzi, firma spółka Hutchinson Poland uruchomi nowe linie technologiczne do obróbki uszczelek karoseryjnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Pozwoli to, wg deklaracji, utworzyć co najmniej 250 nowych miejsc pracy, przy nakładach na poziomie ok. 75 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia 2015 r.

    Z kolei Organica-Car SA rozbuduje funkcjonujący już w Łodzi zakład, w wyniku czego oferta spółki powiększy się o kilkadziesiąt wyrobów chemii gospodarczej, przemysłowej i motoryzacyjnej. Inwestycja wartości 20 mln zł ma przyczynić się do utworzenia co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Jej zakończenie zaplanowano na koniec grudnia 2015 r.

    Z innych inwestycji, swój zakład w gminie Stryków rozbuduje producent leków generycznych Lek SA, w Kaliszu Meyer Tool IGT wybuduje fabrykę części do silników lotniczych oraz elementów turbin gazowych wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej. W Zelowie rozbuduje i zmodernizuje istniejący już zakład spółka Kosmetyczne Wyroby Bawełniane.