Honeywell Leadership Challenge Academy

  Firma Honeywell ogłosiła, że 304 uczniów z 38 krajów oraz 33 stanów Ameryki uczestniczyło w tym roku w Honeywell Leadership Challenge Academy (HLCA). Zajęcia w ramach tego unikalnego programu, rozwijającego umiejętności przywódcze, odbyły się podczas dwóch kolejnych, tygodniowych sesji, w terminie od 21 lutego do 7 marca 2014 roku w U.S. Space & Rocket Center (USSRC) w Huntsville, w stanie Alabama.

  Program jest przeznaczony dla dzieci pracowników firmy Honeywell w wieku 16-18 lat. HLCA wykorzystuje narzędzia takie jak techniki interaktywne, warsztaty naukowe oraz ćwiczenia w grupach, aby nauczyć młodzież wykorzystywania umiejętności przywódczych w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce (STEM). Zajęcia mają formę zabawy i są prowadzone w innowacyjny sposób, pozwalający na nadanie teoriom STEM wymiaru
  praktycznego. Program jest tak opracowany, aby kształtować umiejętności przywódcze oraz rozwijać zdolności uczestników poprzez ich aktywne uczestnictwo w poszczególnych zadaniach.

  W trakcie trwania programu, uczniowie poznali wielu naukowców, inżynierów, a także byłych astronautów, którzy dzielili się z nimi swoimi doświadczeniami zawodowymi. Uczestnicy byli angażowani w zadania wymagające skutecznej pracy zespołowej, takie jak projektowanie i budowanie oraz testowanie rakiet; uczestnictwo w szkoleniach symulacyjnych dla astronautów, misje terenowe i spacer po Księżycu; czy też przeprowadzanie eksperymentów ekstrakcji DNA z owoców.

  “Naszym celem jest kontynuowanie rozwoju nowej generacji liderów, inżynierów i naukowców, którzy będą mogli sprostać wyzwaniom jutra,” powiedział Tom Buckmaster, Prezydent Honeywell Hometown Solutions, globalnej, korporacyjnej, obywatelskiej inicjatywy firmy. “Honeywell Leadership Challenge Academy jest holistycznym programem, który przy wykorzystaniu zróżnicowanych metod nauczania, pokazuje młodzieży jak duże ma możliwości rozwojui szanse na satysfakcjonującą karierę zawodową.”

  Michał Gospodarczyk, uczeń z Wołomina i uczestnik programu, powiedział: “Miałem okazję obserwować zastosowanie teorii naukowych w praktyce i upewnić się, że chciałbym z tym związać swoją przyszłość. Możliwość poznania rówieśników z całego świata, była wspaniałym doświadczeniem; to był niesamowity tydzień.”

  ”Byłem zaskoczony, jak wiele nauczyłem się w trakcie programu, to była podróż mojego życia. Poważnie myślę o zostaniu inżynierem, po tym czego doświadczyłem” powiedział Maciej Mitura z Warszawy, syn jednego z pracowników firmy Honeywell.
  Joanna Golisz, uczennica z Łodzi: ”Honeywell Leadership Challenge Academy była niesamowitą i niezapomnianą przygodą. Brałam udział w wielu różnych projektach, nawet ‘leciałam’ rakietą. Poznaliśmy astronautów i doświadczyliśmy przeciążenia 3,2 G. To był najlepszy tydzień w moim życiu.”

  Od czasu rozpoczęcia działalności w 2010, firma Honeywell we współpracy z USSRC przyznała ponad 1156 stypendiów dla młodzieży. Stypendia są przyznawane po przejściu rygorystycznych procesów rekrutacyjnych, weryfikujących osiągnięcia kandydatów w nauce oraz ich aktywność społeczną. Nakłady finansowe od Honeywell Hometown Solutions oraz pracowników firmy Honeywell pomagają finansować stypendia, w tym koszty czesnego, posiłków, zakwaterowania i materiałów dydaktycznych.

  “Inwestycja firmy Honeywell w to innowacyjne, międzynarodowe szkolenie dla młodzieży, odzwierciedla ogromne zaangażowanie na rzecz poprawy jakości życia społeczności na całym świecie. To ci młodzi ludzie, przyszli liderzy, będą rozwiązywali problemy przyszłości, w domu, w pracy oraz w trakcie naszej nieustającej podróży w przestrzeń kosmiczną” powiedziała Dr Deborah Barnhart, CEO and Executive Director, USSRC.
  Więcej informacji o HLCA znajduje się na: http://leadership.honeywell.com/