HMS Industrial Networks – Komunikator Anybus firmy HMS Industrial Networks

Komunikator Anybus firmy HMS Industrial Networks umożliwia połączenie urządzeń automatyki poprzez interfejs Modbus z sieciami Profibus.
Komunikator Anybus to inteligentny konwerter protokołu zapewniający natychmiastową łączność w standardzie Profibus. Jako że urządzenie automatyki pozostaje niezmienione, nie istnieje potrzeba modyfikacji sprzętowej i oprogramowania oraz większych prac technicznych.
Modbus to bardzo popularny protokół szeregowy szeroko używany w automatyce przemysłowej. Na rynku istnieje bardzo wiele urządzeń działających w standardzie Modbus od czujników temperatury, czytników kodów kreskowych po sterowniki silników i przyrządów pomiarowych. Za pomocą komunikatora Anybus wszystkie te urządzenia można bardzo łatwo integrować w nowoczesny system automatyki, bazujący na standardach Profibus oraz PLC firm Siemens, Schneider i ABB.
Komunikator Anybus to małe samodzielne urządzenie z szyną mocującą DIN. Zasilane jest przemysłowym zasilaczem 24 V i zazwyczaj pobiera tylko prąd 100 mA. Po stronie Profibus komunikator pracuje jako slave a po stronie Modbus jako master i działa we wszystkich szybkościach transmisji od 1200 do 56 kbit/s. W trybie RS-485 urządzenie może połączyć do 31 szeregowych urządzeń Modbus w trybie Profibus i ponadto jest zgodne z protokołem Modbus-RTu i Modbus-ASCII. Konfiguracja następuje w 7 prostych krokach w systemie Windows za pomocą przyjaznego narzędzia konfiguracyjnego.
Konwerter Profibus należy do rodziny komunikatorów Anybus firmy HMS, składającej się z 14 różnych wersji zgodnych z systemami field bus, włączając: Profibus, DeviceNet, ControlNet, CANopen, Interbus, FIPIO, Modbus-RTU, MOdbus-Plus, CC-link I Lonworks oraz dodatkowo: przemysłowe protokoły Ethernet, EtherNet/IP, Profinet, Modbus-TCP i EtherCAT. Wszystkiepowyższe wersje zapewniają tę samą funkcjonalność i pozwalają producentom łączyć ich urządzenia automatyki z wszystkimi czołowymi sieciami przemysłowymi. www.anybus.com