Hanower jest jednym z głównych przystanków na drodze do fabryki przyszłości

Wiodące naświecie targi technologii przemysłowych odbywają się co roku w Hanowerze (Niemcy). Najbliższe targi HANNOVER MESSE będą trwały od 7 do 11 kwietnia 2014 r. Oficjalnym krajem partnerskim będzie Holandia. W nadchodzącym wydarzeniu silny nacisk zostanie położony przede wszystkim na automatykę przemysłową i IT, energetykę i ochronę środowiska , inżynierię produkcji oraz usługi, a także na badania i rozwój.
Miniony rok przyniósł wiele innowacyjnych technologicznie rozwiązań dla przemysłu. – W roku 2014 zobaczymy zmianę w kierunku automatyzacji w sektorze produkcji przemysłowej oraz trwającą na świecie transformację systemów energetycznych – powiedział dr Jochen Köckler, członek zarządu Deutsche Messe. – Aby zachować konkurencyjność, firmy potrzebują bardziej efektywnych procesów produkcyjnych, a to oznacza zwiększone inwestycje w zautomatyzowane technologie. Ich konkurencyjność zależy również od dostępu do wiarygodnych, zrównoważonych dostaw energii. Najwięksi na świecie dostawcy automatyki i technologii energetycznych będą prezentowali swoje najnowocześniejsze rozwiązania i stojące za nimi wyzwania na zbliżających się targach HANNOVER MESSE 2014.
Z siedmioma działami tematycznymi, takimi jak m.in. Automatyka przemysłowa i IT, Energia i Technologie ochrony środowiska oraz R&D, jak również z głównym hasłem przewodnim „Zintegrowany przemysł – KOLEJNY KROK” oraz krajem partnerskim Holandią tegoroczne targi HANNOVER MESSE będą głównym miejscem wymiany doświadczeń i międzynarodowych spotkań biznesowych na najwyższym szczeblu. – Wizyta na hanowerskich targach jest absolutną koniecznością dla każdego, kto chce pozostać konkurencyjnym w branży. Hanower jest jednym z głównych przystanków w drodze do fabryki przyszłości – dodał dr Köckler.
Wiodąca pozycja HANNOVER MESSE znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie zarejestrowanych do tej pory wystawców. Na obecnym etapie wydaje się, że osiągnięty zostanie rekordowy wynik z 2012 roku (4872 wystawców z 69 krajów).
Krok po kroku do zintegrowanej 4.0 fabryki
HANNOVER MESSE 2014  z hasłem przewodnim „Zintegrowany przemysł – KOLEJNY KROK” będzie nadal koncentrować się na wyzwaniu, jakim jest integracja i jej fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości przemysłu. W czasie targów prezentowane będą kolejne kroki na drodze do przyszłościowej inteligentnej i samoorganizującej się fabryki.
Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, fabryki muszą być jak najbardziej wydajne, aby pozostały konkurencyjne na rynku. Producenci muszą być w stanie szybko zareagować na zmiany na rynku, a jednocześnie zaspokajać popyt związany z jednostkową produkcją i indywidualizacją rozwiązań. W skrócie: producent potrzebuje elastycznej i inteligentnej fabryki – fabryki przyszłości, w której maszyny, urządzenia i produkty mogą się ze sobą komunikować. Ta interakcja odciąża wykwalifikowanych pracowników fizycznych i stawia im nowe ważniejsze zadania  –  kontrolowania i optymalizowania procesów produkcyjnych.

Dla osiągnięcia tego celu w ciągu ostatnich lat zostało opracowanych wiele technologii. Kolejne kroki to integracja tych technologii w produkcji przemysłowej w taki sposób, aby stworzyły w pełni zharmonizowaną i w całości skomunikowaną jednostkę. Właśnie to jest celem HANNOVER MESSE 2014. Nadchodzące targi będą pokazywały pierwsze etapy, jakie przemysł musi podjąć, aby dotrzeć od wizji inteligentnej fabryki, do faktycznego osiągnięcia zintegrowanej 4.0 fabryki. Jak długo potrwają te zmiany? Eksperci są zgodni, że do osiągnięcia tego celu potrzeba co najmniej 20 lat, jednak już w najbliższych latach będziemy świadkami implementacji pierwszych działań w fabrykach.
„Globalne wyzwania, inteligentne rozwiązania”.
Jest to oficjalne hasło przewodnie Holandii jako kraju partnerskiego podczas kwietniowych targów HANNOVER MESSE 2014. Holandia po raz kolejny została partnerem targów (pierwszy raz w 1990 roku).
Niemcy to synonim jakości poparty solidną, najskuteczniejszą bazą przemysłową, a Holandia stawia na innowacje napędzane przez inteligentne rozwiązania problemów technicznych. Na HANNOVER MESSE nasze dwa kraje łączą swoje siły w celu wzmocnienia ich międzynarodowej konkurencyjności – powiedziała Monique van Daalen, ambasador Holandii. – Aktualny stan rejestracji firm z Holandii (ponad 200) już przekroczył liczbę wystawców z 2012 r., a powierzchnia wystawiennicza jest ponad dwukrotnie większa – dodaje dr Köckler. Dla porównania w czasie HANNOVER MESSE w 2012 roku było 80 holenderskich wystawców  na obszarze 2200 metrów kwadratowych.
Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w największych na świecie tragach związanych z technologiami przemysłowymi w Hanowerze w dniach 7–11 kwietnia 2014 r. HANNOVER MESSE 2014 to w tym roku 7 najważniejszych tragów: Industrial Automation • Energy • MobiliTec • Digital Factory • Industrial Supply • IndustrialGreenTec • Research & Technology.