HANNOVER MESSE 2010: Efektywność ? Innowacje ? Stabilność

Kolejna edycja HANNOVER MESSE odbędzie się w dniach 19?23 kwietnia 2010 r. pod hasłem ?Efektywność ? Innowacje ? Stabilność?. Celem imprezy jest prezentacja innowacji dla przemysłu: od przełomowych rozwiązań poprzez zaawansowane technologie po nowe materiały. Kluczowe obszary nadchodzącej edycji targów to energetyka, mobilność, automatyka i dostawy dla przemysłu ? a więc wszystko to, co ważne jest dla przedstawicieli firm i co odzwierciedla aktualne tendencje w różnych sektorach rynku.
Równie ważne co przełomowe innowacje są możliwości praktycznego zastosowania nowych technologii i know how w tym zakresie. Dlatego tak duży nacisk przy tworzeniu programu HANNOVER MESSE położono na networking i transfer wiedzy. Wymianie doświadczeń między ludźmi nauki i biznesu służyć będą liczne fora dyskusyjne, kongresy i warsztaty.
Na kraj partnerski przyszłorocznej edycji HANNOVER MESSE wybrane zostały Włochy. Od lat to właśnie stamtąd przyjeżdża bardzo wielu wystawców imprezy ? firmy włoskie mają więc duży wkład w międzynarodowy sukces hanowerskich targów przemysłowych. Ponadto przedsiębiorstwa ze słonecznej Italii są w światowej czołówce, jeśli chodzi o takie sektory, jak energia ze źródeł odnawialnych, automatyka przemysłowa czy elektrotechnika i technologie napędów. Dzięki udziałowi w HANNOVER MESSE 2010 i tytułowi partnera targów Włochy umocnią i podkreślą swoją pozycję lidera na rynku globalnym.
Targi składać się będą z dziewięciu imprez: Międzynarodowe Targi Dostaw Materiałów do Produkcji, Komponentów i Systemów dla Przemysłu Industrial Supply (wcześniej ?Subcontracting?), Międzynarodowe Targi Napędów Hybrydowych i Elektrycznych, Mobilnych Nośników Energii i Pojazdów Alternatywnych MobiliTec, Międzynarodowe Targi Wytwarzania Energii ze Źródeł Konwencjonalnych i Odnawialnych, Zaopatrzenia w Energię oraz Przesyłu i Dystrybucji Energii, Targi Innowacyjnych Rozwiązań dla Elektrowni i Zakładów Energetycznych Power Plant Technology, Międzynarodowe Targi Transformatorów, Cewek i Silników Elektrycznych CoilTechnica, Międzynarodowe Targi Stosowanych Technik Mikrosystemów i Nanotechnologii MicroNanoTec (dotychczas MicroTechnology), Międzynarodowe Targi Branżowe Automatyzacji Produkcji Industrial Automation, Międzynarodowe Targi Branżowych Zintegrowanych Procesów Przemysłowych oraz Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych Digital Factory oraz Targi Research & Technology.   www.hannovermesse.de