Grupa IP ? konferencja na słodko

  Wawel przeniesiony poza Kraków
  Grupa firm inżynierskich: IP System Control oraz IP System Technologia, występująca pod wspólną nazwą Grupa IP System, specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie instalacji technologicznych, maszyn i urządzeń oraz automatyki przemysłowej wraz z firmą Schwarte ? Milfor, producentem i dostawcą urządzeń typu zbiornikowego ? w dniach 19-20 maja br. w Rosnówku k. Poznania ? zorganizowała konferencję pt. ?Systemy technologiczne i automatyzacja procesów produkcji w przemyśle czekoladowo-cukierniczym. Rozwiązania i trendy?.
  W konferencji udział wzięli przedstawiciele takich firm jak: Nestle, Jutrzenka S.A., PPHU Lumar, PEPEES S.A., Cadbury Wedel sp. z o.o., FPC Kaliszanka sp. z o.o., LEAF Poland, Kujawianka sp. z o.o., SP Cukry Nyskie, Hero Polska sp. z o.o., CHIM TECH, GRYF S.A., Słowianka, ZWC MIŚ, Ferrero Polska sp. z o.o., PPHU Bomilla, a także przedstawiciele świata nauki: prof. Bogusław Król i dr Dorota Żyżelewicz z Politechniki Łódzkiej oraz prof. Ewa Nebesny, która dla CE Polska powiedziała:
  ? Pracowałam w ?Wedlu?, więc tym lepiej rozumiem korzyści wynikające ze współpracy przemysłu z nauką. Konferencja w ?Delicjuszu? stanowi rzadki ? niestety ? przykład takiej współpracy.

  Dr inż. Radosław Gołębiewski (IP System Control) wygłasza referat o metodach pomiarowych możliwych do zastosowania przy pomiarach rozliczeniowych stanu magazynu czekolady.

  Jak stwierdził Przemysław Stojczyk, prezes IP System Technologia: ? Wiele firm często zadaje nam pytanie, co słychać u konkurencji? Dzięki tej konferencji mogliśmy stworzyć forum, gdzie rozmowy w kuluarach stają się polem do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz okazją do zdobywania wiedzy na temat tendencji rynkowych.
  Rok temu odbyła się pierwsza konferencja przygotowana przez Grupę IP System. Za rok będzie miała miejsce kolejna ? trzecia ? nad czym już teraz pracują organizatorzy i na którą czekają uczestnicy.

  Zestaw demonstracyjny zasad transportu pneumatycznego został wykonany w taki sposób, że niewidoczne w prawdziwych urządzeniach elementy- są przezroczyste. Dzięki temu model umożliwia obejrzenie tego, co znajduje się wewnątrz urządzenia i jak przebiegają procesy technologiczne (np. praca wirników, transport). Model jest pracą dyplomową mgra inż. Mariusza Słomińskiego, sfinansowaną przez Grupę IP System.
  ? Taki bezpośredni kontakt inżynierów praktyków jest najskuteczniejszy i nic go nie zastąpi ? dodaje prezes Stojczyk. ? Zasadą pracy Grupy IP System oraz firmy Schwarte ? Milfor jest uwzględnianie indywidualnego stylu technologicznego obsługiwanych firm. W relacjach z klientem niczego się nie narzuca, ale stara się jak najlepiej zrozumieć specyfikę danego kontrahenta.
  Ryszard Leśniak, wiceprezes SP Cukry Nyskie na konferencję przyjechał z dwóch powodów:
  ? Po pierwsze w dzisiejszej dobie firmy cukiernicze pilnie strzegą swoich tajemnic. Konkurujemy między sobą. Istnieje jednak potrzeba wymiany myśli i doświadczeń na niektórych płaszczyznach. Po drugie są wspólne sprawy, które powinny jednoczyć branżę cukierniczą, niezbędny jest przepływ strategicznych informacji ? a od wielu lat takich spotkań nie było. Ta konferencja zmienia ten stan rzeczy.
  Taki ?Wawel? produkuje codziennie kilkadziesiąt ton półproduktów ? można było usłyszeć w kuluarach od jednego z konkurentów.
  ? ?Wawel? jest jednym z klientów Grupy IP System ? opowiada w kuluarach prezes IP System Technologia, Przemysław Stojczyk. Dostarczamy tej firmie całą część surowcowego zaopatrzenia linii produkcyjnych, a mianowicie: stacje silosów oraz stacje przyjęcia, rozładunku i transportu surowców wewnątrz zakładu. Potężny ten system będzie obsługiwany przez komputerowy system sterowania i zarządzania produkcją, który od podstaw zbudowali nasi inżynierowie. Bierzemy udział w ?przeprowadzce? ?Wawelu? z Krakowa do niedalekich Dobczyc.