GE przejmie pakiet kontrolny akcji Xin Hua Control Engingeering Co.

    Chińska firma Xin Hua Control to prywatna firma, utworzona w 1988 roku w Szanghaju. Zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem oraz instalacją turbin parowych, systemów sterowania elektrownią, a także projektowaniem oprogramowania, które ma zastosowanie  w nastepujących gałęziach przemysłu: wytwarzanie energii, papieru, wydobywanie ropy i gazu.
    – Xin Hua Control nie tylko pomoże zwiększyć obecność GE na rynku chińskim, lecz również umożliwi GE rozwój, poprzez dodanie do naszych systemów sterowania turbinami funkcjonalności systemów sterowania na poziomie całej elektrowni – powiedział Ricardo Artigas, prezes GE Energy.
    GE Energy działa aktywnie w Chinach już od ponad 90 lat. Dostarcza turbiny gazowe i parowe, jednostki napędu wodnego oraz kompleksowe rozwiązania inżynieryjne, usprawniając produkcję energii oraz sprzęt do jej transmisji. GE Energy utworzył już cztery joint venture w Chinach: Shenyang GE Liming Gas Turbine Components Co, GE Shenyang Turbomachinery Technology Co, GE-HPEC-NTC Energy Services Co i GE Hydro Equipment Asia Co.