Firmy Iconics i Endress+Hauser rozpoczynają współpracę OEM

16 września 2004 r.

Firma Iconics rozpoczęła technologiczną współpracę OEM z firmą Endress+Hauser, w ramach której szwajcarski producent będzie udostępniał użytkownikom swoich rozwiązań automatyki procesów oprogramowanie wizualizacyjne Iconics ? Genesis32 pod nazwą Endress+Hauser?s P View. Iconics produkuje inteligentne programy do wizualizacji procesów, współpracujące z Internetem oraz aplikacje HMI/SCADA oparte na rozwiązaniach OPC, przeznaczone do pracy w środowisku Microsoft Windows. Endress+Hauser jest wiodącym dostawcą systemów automatyki i kontroli procesów dla inżynierii przemysłowej, obejmujących szeroką gamę przyrządów do pomiaru poziomu, przepływu, ciśnienia, temperatury i analizy cieczy przemysłowych, rozwiązania pomiarów rozliczeniowych, jak również komponenty obiektowe, oprogramowanie i urządzenia do rejestacji i wizualizacji danych.

? Oferowane przez Iconics produkty HMI/SCADA oraz rozwiązania z dziedziny inteligentnej wizualizacji procesów przemysłowych w połączeniu z najnowszymi technologiami czujników i systemów Endress+Hauser będą stanowić bardzo atrakcyjną ofertę dla użytkowników w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym i petrochemicznym, energetyce oraz w gospodarce wodno-ściekowej ? mówi Russ Agrusa, prezes i główny dyrektor zarządzający firmy Iconics. ? Głęboka integracja naszych produktów z rozwiązaniami Endress+Hauser pozwoli zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających aplikacji.

P View to oprogramowanie wizualizacyjne typu HMI/SCADA dla komputerów PC, które wykorzystuje typowe protokoły komunikacji obiektowej (HART, Modbus, Profibus, FOUNDATION Fieldbus i Ethernet) oraz rozwiązania klient/serwer OPC. P View posiada również funkcje dostępu do systemów rozproszonych w technologii transmisji modemowej i bezprzewodowej (GSM/GPRS), zapewniające zdalny dostęp, konfigurację i diagnostykę przyrządów pracujących na obiekcie automatyki.

? Wybór Iconics jako partnera Endress+Hauser w pracach rozwojowych nad P View pozwoli namrozpowszechnić technologie Iconics i w znacznej mierze udoskonalić nasze oprogramowanie wizualizacyjne, przeznaczone do pracy z sieciami rozproszonymi, nadając mu status rozwiązania światowej klasy ? dodaje Dr. Raimund Sommer, dyrektor spółki Endress+Hauser Process Solutions AG. ? Iconics ? Genesis32 zastępuje zaawansowaną wiekowo aplikację P View. Mamy nadzieję, że nasi klienci zaakceptują nowe, bardzo innowacyjne i otwarte rozwiązanie, które wprowadzamy do naszej oferty.