Firma PTC rozszerza sojusze z Rockwell Automation oraz Microsoft w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej

Firmy PTC oraz Rockwell Automation, Inc. ogłosiły opracowanie gotowego do wdrożenia rozwiązania chmurowego Factory Insights, które umożliwia firmom produkcyjnym osiągnięcie większej efektywności, prędkości produkcji i skali, dzięki zastosowaniu transformacji cyfrowej. Nowe rozwiązanie, zaprezentowane podczas globalnego szczytu partnerów PTC w trakcie wydarzenia poświęconego transformacji cyfrowej LiveWorx® 2020, stanowi znaczący postęp we współpracy firm Rockwell Automation, Microsoft oraz PTC.

Usługa Factory Insights, oparta na technologii PTC, Rockwell Automation i Microsoft, jest gotowym rozwiązaniem chmurowym, które wspiera najpopularniejsze w branży produkcyjnej przypadki wdrożenia projektów transformacji cyfrowej:

  • Monitorowanie wydajności produkcji w czasie rzeczywistym
  • Monitorowanie i wykorzystanie zasobów
  • Połączone procesy produkcyjne
  • Cyfrowe i rozszerzone instrukcje pracy

Factory Insights jako usługa zawiera wiele kluczowych komponentów PTC i FactoryTalk® InnovationSuite firmy Rockwell Automation, w tym wiodące w branży produkty ThingWorx®, Kepware® i Vuforia® firmy PTC, zoptymalizowane pod kątem danych OT pochodzących z najlepszych w swojej klasie produktów Rockwell Automation w zakresie automatyzacji. Wykorzystuje chmurowe, przemysłowe usługi IoT firmy Microsoft, a także Edge IoT, w tym Azure IoT Hub i Azure IoT Edge, umożliwiając firmom produkcyjnym szybkie łączenie poszczególnych witryn i wdrażanie projektów w ramach firmowej sieci. Takie rozwiązanie pozwala klientom zaoszczędzić czas i pieniądze, redukując stopień złożoności procesów w ramach wdrażania przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT) i zwiększając wysiłki związane z transformacją cyfrową. Factory Insights to również doskonała platforma dla producentów zainteresowanych usprawnieniem działalności poprzez dostarczenie i dzielenie się cennymi informacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi wydajności operacyjnej, wykorzystania zasobów i efektywności pracy.

„Usługa Factory Insights oferuje naszym klientom przemysłowym znacznie, prostsze jak również szybsze podejście do transformacji cyfrowej”, powiedział Jim Heppelmann, Prezes i Dyrektor Generalny PTC. „Rozwiązanie to redukuje zależność od zasobów technologii informatycznej i operacyjnej (OT) i, co najważniejsze, opiera się na podejściu skoncentrowanym na wartości, które pozwala firmom produkcyjnym skupić się na inicjatywach mających wpływ na działalność na dużą skalę”.

W dzisiejszym środowisku cyfrowym producenci potrzebują takich rozwiązań, które będą zdolne rozwiązać złożone problemy z infrastrukturą, stawić czoła wyzwaniom dostępności danych i zmniejszonych zasobów. Dzięki Factory Insights producenci mogą skrócić czas projektowania i zredukować koszty aż o 90%, jak również osiągnąć o 90% krótszy czas do uzyskania wartości w przypadku najbardziej krytycznych przypadków, stanowiących podstawę cyfrowej transformacji przemysłowej.

„Uproszczenie i przyspieszenie transformacji cyfrowej dla naszych klientów jest siłą napędową naszych sojuszy z PTC i Microsoft”, powiedział Blake Moret, Prezes i Dyrektor Generalny Rockwell Automation. „Factory Insights opiera się na przełomowych możliwościach FactoryTalk InnovationSuite obsługiwanych przez PTC, aby szybko wdrażać niektóre z najbardziej krytycznych projektów, poprawiając wydajność produkcji, zasobów i pracy, jednocześnie przygotowując mapę drogową dla transformacji cyfrowej naszych klientów”.

“Wierzymy w siłę takiej współpracy, która pomaga firmom produkcyjnym przyspieszyć dostarczanie swoim klientom wartości i utorować drogę nowym możliwościom biznesowym. Współpracując z PTC i Rockwell Automation w celu połączenia doskonałości IT i OT, umożliwiamy firmom szybkie wdrażanie odpowiednich zastosowań na dużą skalę – od zasobów, pracy i wydajności produkcyjnej do wywierania wpływu w skali globalnej”- powiedział Jason Zander, wiceprezes wykonawczy Microsoft Azure w Microsoft.

Więcej informacji na Factory Insights as a Service jest dostępnych tutaj.


Rockwell Automation