Firma Cognex przedstawia system widzenia maszynowego

Firma Cognex Corporation (NASDAQ:CGNX), dostawca systemów widzenia maszynowego, przedstawia system wizyjny, który jest mały, wytrzymały i bardzo inteligentny – kamerę In-Sight® 7000. Ta nowa gama systemów przedstawia prawdziwą rewolucję w dziedzinie widzenia maszynowego. Dysponuje wydajnymi narzędziami odczytu, szybszym wykonaniem zdjęcia, zdolnością zasilania i sterowania szeregiem zewnętrznych urządzeń oświetleniowych. Posiada również wystarczającą ilość wejść i wyjść dla prawie każdego scenariusza inspekcyjnego. A wszystko to ukryte jest w kompaktowej obudowie z klasą zabezpieczenia IP67. Dlatego też system ten jest idealny dla większej ilości zastosowań niż kiedykolwiek przedtem.

Użytkownicy inteligentnych kamer In-Sight 7000mogą korzystać z wysokiej jakości biblioteki narzędzi komputerowego systemu wizyjnego firmy Cognex w celu osiągnięcia niezawodnego i powtarzalnego wyniku również wśród najbardziej wymagających aplikacji systemu wizyjnego. Sprawdzone narzędzia In-Sight umożliwiające pomiar, lokalizację i inspekcję oraz elastyczne środowisko EasyBuilder® ułatwiają ustawienie i wykorzystanie aplikacji inspekcyjnych, wykrywających wady, wyrównujących i pomiarowych.

Seria In-Sight 7000 oferuje wiele opcji modeli w wytrzymałej metalowej obudowie z klasą ochrony IP67, włącznie z modelami potrafiącymi wykonać 100 klatek na sekundę. Tak wysoka szybkość skanowania umożliwia użytkownikom kontrolę produktów nawet na najszybszych liniach butelkowania i farmaceutycznych liniach produkcyjnych.

Z trzema konektorami wejścia i trzema konektorami wyjścia In-Sight 7000 posiada wystarczającą zdolność do spełnienia potrzeb związanych z jakąkolwiek aplikacją kontrolną.

Do pozostałych funkcji małej, wytrzymałej i bardzo inteligentnej kamery In-Sight 7000 należy technologia Cognex Connect™, która oferuje najszerszą gamę wbudowanych protokołów komunikacyjnych, komunikujących się bezpośrednio z systemem wizyjnym. Urządzenie kompaktowe In-Sight 7000 ma wbudowany port Ethernet RS-232 i kilka dyskretnych I/O. System może bezpośrednio komunikować się z dowolnym elementem sterownika PLC lub robota i zdalnie kontrolować za pomocą komputera lub HMI podłączonego do sieci kilka inteligentnych kamer, co ułatwia implementację i obniża koszty.

System Cognex In-Sight 7000 jest już do dyspozycji. Więcej informacji na stronie www.cognex.com/IS7000.