Fineos inwestuje w Gdańsku

  Gdańskie centrum obsługi oprogramowania irlandzkiej firmy informatycznej Fineos będzie się rozwijać i utworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów – poinformowano w czwartek podczas otwarcia nowej siedziby tej firmy w mieście.

  Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz ocenił, że międzynarodowe firmy z branży technologicznej, jak np. Fineos wybierają Gdańsk na swoją siedzibę z uwagi na wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie oferowane zagranicznym inwestorom przez miasto. Zapewnił, że "miasto nadal będzie zachęcać firmy do inwestowania w regionie i wspierać je w rozwijaniu swojej działalności".

  Urząd Marszałkowski woj. pomorskiego poinformował, że "pomorski rynek IT cechuje duża dynamika wzrostu a region stał się ośrodkiem teleinformatycznym, gdzie 4 tysiące spółek z branży zatrudnia 20 tysięcy osób".

  Dyrektor generalny firmy, Michael Kelly podkreślił, że istniejące od 2009 roku biuro Fineos w Polsce jest jednym z czterech na całym świecie. Pozostałe są w Dublinie, Bostonie i w Melbourne.

  Dodał, że biuro w Gdańsku będzie stanowić bazę do obsługi w przyszłości całego regionu. W Gdańsku Fineos zatrudnia 24 osoby i do końca roku ma przyjąć do pracy kolejnych 6 specjalistów ds. technologii i oprogramowania. Nowe biuro pozwala na zatrudnienie jeszcze 10 osób.

  Dyrektor gdańskiego biura, Lech Babuła zaznaczył, że o wyborze Gdańska zdecydowała m.in. dostępność kadry z wykształceniem technicznym, rozwój infrastruktury oraz dobre połączenie komunikacyjne z Irlandią.

  Fineos działa na rynku oprogramowania do obsługi roszczeń w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i na życie. Z oprogramowania tworzonego przez firmę korzystają firmy ubezpieczeniowe, głównie z krajów anglosaskich np. Cigna, New York Life i Assurant. Fineos specjalizuje się także w zakresie oprogramowania do obsługi roszczeń w ramach rządowych programów wypadkowych i odszkodowawczych.