Festiwal Robotów

W Poznaniu, 14 kwietnia 2007 r. odbędzie się ?Festiwal Robotów ? CybAiRBot 2007?, połączony z ?Międzynarodowymi Zawodami SUMO Robotów?.

Organizatorem zawodów jest studenckie Koło Naukowe Studentów Automatyki i Robotyki CybAiR, działające na Politechnice Poznańskiej pod opieką Instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej. Organizacji zawodów patronuje prorektor Politechniki Poznańskiej profesor Tomasz Łodygowski.

Festiwal CybAiRBot ma na celu popularyzację techniki w dziedzinie automatyki i robotyki oraz rozszerzanie świadomości młodych ludzi w zakresie nowoczesnych rozwiązań i technologii w branży automatyki i robotyki. Poprzez tematyczne pokazy, konkursy, dyskusje oraz dobrą zabawę pokazuje alternatywne podejście do nauki. W szczególny sposób jest on skierowany do wszystkich pasjonatów robotyki, którzy chcieliby zaprezentować własne rozwiązania konstrukcyjne z tej dziedziny. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najbardziej oryginalną konstrukcję.

Zawody Sumo Robotów stanowią bezprecedensowe w Polsce wydarzenie o niezwykłym charakterze, ponieważ w rozgrywkach rywalizują autonomiczne, inteligentne roboty mobilne.

Poprzednie konkursy, które odbyły się w 2004, 2005 i 2006 r., cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego tegoroczny konkurs jako pierwszy będzie miał międzynarodowy charakter.