FARO wprowadza na rynek nowego trakera laserowego FARO Vantage

FARO wprowadza na rynek urządzenie Vantage, traker laserowy łączący rewolucyjne nowe funkcje oraz doskonałą przenośną konstrukcję. Ulepszenia jak SmartFind, Multiview i wbudowane połączenie z siecią WLAN skracają czas pomiaru dzięki niespotykanej prędkości i wydajności. Znaczne zmniejszenie rozmiaru i masy sprawiają, że urządzenie to jest bardzo proste i wygodne w transporcie. ?Vantage to rewolucja? ? powiedział Ken Steffey, dyrektor ds. zarządzania produkcją FARO Laser Tracker. ?Samo urządzenie jak i zestaw funkcji, które w sobie łączy oraz dokładność i możliwość transportowania stanowią niespotykane dotąd w branży rozwiązanie. W przyszłości Vantage będzie wyznacznikiem standardów dla trakerów laserowych?.

Oprócz mniejszych o 25% rozmiarów i masy zredukowanej o 28% w stosunku do poprzedniego urządzenia śledzącego, Vantage został wyposażony w nowe systemy optyczne poprawiające zakres pomiarów o 45% ? nawet do 80 metrów (zasięg o średnicy 160 m). Wbudowany WLAN eliminuje konieczność  łączenia FARO Vantage do laptopów za pomocą kabli. Wynikiem tego jest przenośny traker wykonujący więcej pomiarów przy mniejszej konieczności przenoszenia urządzenia i w krótszym niż kiedykolwiek wcześniej czasie. Oprócz standardowych skrzyń transportowych wykorzystywanych do wysyłki do urządzenia, do Vantage dołączono plecak i niewielką walizkę, za pomocą których można go transportować w dowolne miejsce, w dowolnym czasie, w szybki i wygodny sposób.

Dwie nowe funkcje, które zawiera tylko urządzenie Vantage ? SmartFind i MultiView ? przyczyniają się do zwiększenia produkcyjności poprzez skrócenie czasu pomiarów. System SmartFind reaguje na proste gesty operatora, dzięki czemu w przypadku utraty lub załamania wiązki laserowej traker Vantage szybko odnajduje właściwy obiekt. Oczekujący na przyznanie patentu system MultiView stanowi połączenie dwóch wbudowanych kamer umożliwiających użytkownikom automatyczne wskazywanie określonych, trudno dostępnych obiektów.

Inne nowe funkcje, jak system ochrony przed oddziaływaniem wody i zabrudzeń o wskaźniku IP52, sprawiają, że operatorzy mogą polegać na trakerze Vantage nawet w warunkach wysokiej wilgotności, kiedy inne trakery laserowe zawodzą. Technologia TruADM zapewnia dokładność potrzebną w codziennych, powszechnych zastosowaniach, gdzie różnica pomiędzy pomiarem odległości bezwzględnej (ADM) i pomiarami wykonywanymi za pomocą interferometru (IFM) są w przeważającej części nieistotne. W przeciwieństwie do technologii wymagających interferometru asystującemu systemowi ADM, TruADM firmy FARO upraszcza przebieg procesu. Ulepszone, predykcyjne algorytmy opatentowanej technologii piątej generacji umożliwiają szybszy zapis wyników pomiarów dynamicznych.

?Firma FARO opracowała bardziej przenośny i trwalszy traker laserowy łączący wyjątkową wydajność, łatwość użycia i wiele innych cech. Z dumą wprowadzamy na rynek tak kompleksowe rozwiązanie? ? mówi Dyrektor Generalny FARO, Jay Freeland.  ?To prawdziwie bezkompromisowe rozwiązanie dla naszych klientów?.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.faro.com/lasertracker/pl