FARO i TeZet współpracują

    FARO i szwajcarski TeZet specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania do pomiaru rur podpisały umowę dotyczącą współpracy w Europie.

    Oprogramowanie TeZetCAD do pomiaru rur zostanie zintegrowane z przenośnymi urządzeniami pomiarowymi 3D – FARO ScanArm i FaroArm. Nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane przez przemysł motoryzacyjny i wszystkie ważniejsze gałęzie przemysłu do pomiaru i korekcji kształtu rur o dowolnych rozmiarach i formach.

    Obecnie TeZet jest jedynym oprogramowaniem na świecie, które umożliwia pomiar i korekcję kształtu rur giętych o dowolnych kształtach. Innowacyjnym elementem jest możliwość pomiaru za pomocą skanera laserowego FARO, tak aby giętarki mogły formować rury na podstawie danych pobranych bezpośrednio z rysunków CAD.

    Dotychczas jedyną metodą umożliwiającą sprawdzenie powtarzalności oraz kontrolę jakości rur giętych w dowolne kształty było tradycyjne skanowanie laserowe. Użytkownicy musieli zbierać punkty pomiarowe, a następnie dokonywać konwersji punktów pomiarowych na wielokąty lub powierzchnie NURB, w celu wygenerowania obrazu rury na ekranie. TeZet oferuje moduł oprogramowania do skanera FARO ScanArms, który umożliwia automatyczne obliczenie parametrów rur podczas skanowania.