FARO dostarcza skanery laserowe dla Quantapoint

    Firma FARO sprzedała sześć skanerów laserowych Photon firmie Quantapoint, czołowemu dostawcy technologii i usług skanowania laserowego. Firma Quantapoint zintegruje skanery FARO Photon z własną technologią i oprogramowaniem Laser Model™, co pomoże ich klientom w eliminowaniu wad w realizacji wielu projektów.

    Firma Quantapoint notuje duże zapotrzebowanie na usługi umożliwiające całkowite wyeliminowanie wad wykonawczych, realizowane za pomocą skanerów laserowych. Dlatego firma od razu wdrożyła wszystkie sześć urządzeń w projektach zlokalizowanych w różnych miejscach świata i obejmujących zarówno całe zakłady produkcyjne, budynki, jak i przybrzeżne platformy wiertnicze i obiekty nuklearne.

    – FARO od wielu lat oferuje wysokiej klasy technologie pomiarowe — stwierdza Eric Hoffman, założyciel firmy Quantapoint. – Bardzo wyraźne i klarowne skany uzyskiwane przez skanery FARO Photon powodują, że takie urządzenia stanowią doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej technologii skanowania laserowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć wysokiej rozdzielczości laserowe modele obiektów, które można otwierać bezpośrednio w systemie PRISM 3D™ względnie w różnych pakietach CAD za pośrednictwem mechanizmu QuantaCAD™.

    FARO Photon umożliwia szybkie i łatwe rejestrowanie danych 3D oraz pomiar dużych obiektów i elementów otoczenia z niespotykaną dotąd szczegółowością. Jest to skaner laserowy zaprojektowany dla geodetów, architektów, kierowników zakładów oraz śledczych analizujących miejsca wypadków.