FANUC Robotics przedstawia innowacyjnego Nowego Robota na EMO 2011 w Hanowerze

Podczas targów EMO Hanover, które odbyły się pod koniec września firma Fanuc Robotics przedstawiła szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań swoich robotów. Targi zostały zorganizowane pod hasłem „Obrabiarki i wiele więcej”. W czasie 6-dniowych targów EMO w Hanowerze wystawione zostały najnowsze maszyny, rozwiązania techniczne i usługi dla wszystkich możliwych aspektów obróbki metali – różnorodne „tour de force” przez 2037 wystawców z 41 krajów. Control Engineering Polska jako jedyne spośród czasopism z branży automatyki przemysłowej było obecne na tych targach. Redakcja Control Engineering Polska miała możliwość zdobycia informacji na temat najnowszych technologii w dziedzinie robotyki z pierwszej ręki – od grona światowych ekspertów firmy FANUC. Fanuc przedstawił wiele innowacyjnych rozwiązań sprzętowo-programowych, a także rozwiązania z obszaru technologii systemów wizyjnych. To wszystko zapewnia firmie pozycję światowego lidera na rynku robotyki przemysłowej.

Konrad Grohs, Country Manager FANUC Robotics (w żółtej marynarce) a także m. in Michael Majchrzak, wydawca Control Engineering Polska podczas Targów EMO 2011 Hanover
Jedną z największych innowacji w ofercie firmy zaprezentowanej na targach, która wzbudziła zainteresowanie przemysłu, jest nowy Gakushu R-1000iA / 100F – robot, który prezentował opatentowaną technologię Learning Vibration Control podczas operacji zgrzewania punktowego. Learning Vibration Control (LVC) dostraja się do wibracji, co skutkuje zwiększeniem szybkości działania. – LVC jest przełomowym produktem dla operacji, które wymagają zwiększenia dokładności przy dużych prędkościach – mówi Konrad Grohs, dyrektor zarządzający Fanuc Robotics Poland.
###NEWS_VIDEO_1###
– Dzięki LVC robot samodzielnie analizuje wibracje powstające podczas realizacji programu zgrzewania. Analiza drgań odbywa się na podstawie drgań zarejestrowanych przez Akcelerometr firmy FANUC. Robot pracuje zgodnie z danymi z LVC przy zmniejszonych wibracjach i zwiększonej prędkości. Według Grohsa możliwe jest użycie tej technologii do zredukowania liczby stanowisk roboczych w operacji spawania punktowego z 7 do 5, co zaoszczędza czas, produkcję i koszty inwestycji.
###NEWS_VIDEO_2###

Zapraszamy do obejrzenia pełnej prezentacji demonstrującej opisywaną technologię

Oprócz technologii LVC firma Fanuc przedstawiła najnowszą wersję FANUC FORCE SENSING technology (technologię pomiaru siły), a także iRVision innowacyjny system wizyjny.

FANUC Force Sensing
Czujniki siły Fanuca są całkowicie zintegrowane z CPU dla każdego sterownika FANUC R-30iA. Dostępne są w czterech modelach począwszy od 10 kg do 25 kg, czujniki siły Fanuca (FANUC Force Sensors) zapewniają najbardziej dokładnei niezawodne rozwiązania na rynku. Technologia single source solution rozwijana i wspierana przez firmę FANUC zastosowana w systemie FANUC Force Sensing oferuje użytkownikom prostą obsługę i konfigurację, szczególnie w aplikacjach w których elementy wymagany operacja zrobotyzowanego montażu odbywa się na ciasno pasowanych detalach.
###NEWS_VIDEO_3###

FANUC iRVision
FANUC iRVision jest w pełni zintegrowanym w myśl koncepcji plug-and-go (podłącz-i-uruchom) systemem wizyjnym, który działa w standardowym CPU dla każdego FANUC R-30iA sterownika, bez żadnego dodatkowego sprzętu. Technologia single source solution zastosowana w iRVision oferuje prostą konfigurację i pełniejszą obsługę w środowiskach produkcyjnych wymagających funkcjonalnościs typu 2D i 3D, korekcji błędów, wizualnego śledzenia i kontroli jakości. Aplikację iRVision technology była zaprezentowana na filmie pokazującym robota „pick and place”, który był w stanie określić położenie przedmiotu w celu odpowiedniego ustawienia robota do jego uchwycenia i umiejscowienia go we właściwym pojemniku.
###NEWS_VIDEO_4###

Inne innowacje, które były prezentowane podczas imprezy przedstawione są na załączonym filmie.
###NEWS_VIDEO_5###
Michael Majchrzak
Wydawca, Control Engineering Polska