Falowniki RX2

Nowe, wydajne falowniki RX2 zapewniają wysoki poziom wydajności, jakości i niezawodności, a ponadto umożliwiają łatwe dostosowanie do każdej aplikacji.

Falowniki RX2 zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach takich jak: sterowanie nalewaniem i napełnianiem, obsługa pras czy też wykorzystanie w systemach transportowych. Falowniki mogą współpracować zarówno z tradycyjnymi silnikami indukcyjnymi, jak i silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi (PM).

Falowniki Omron regulujące prędkości silników poprzez zmianę częstotliwości napięcia zasilania w połączeniu z dedykowanymi algorytmami pozwalają na dostosowanie pracy napędów do aplikacji, optymalizując parametry w zależności od wymagań związanych z danym zastosowaniem.

Intuicyjna obsługa i łatwa wymiana

Nowa seria RX2 posiada funkcję automatycznego dostrajania, która ułatwia ustawienie optymalnej wydajności silnika. Dzięki analizie wielu aplikacji zrealizowanych z użyciem poprzedniego modelu RX zdecydowano się na stworzenie modelu z możliwością pracy standardowej ND (Normal Duty) oraz trybu tzw. pracy „ciężkiej” HD (Heavy Duty), gdzie możliwe jest zwiększanie chwilowych przeciążeń nawet trzykrotnie w stosunku do wartości znamionowych. Dzięki temu rozwiązaniu można używać jednego falownika do wielu zastosowań, co minimalizuje ilość zajmowanego miejsca i maksymalizuje wydajność.

Seria RX2 zachowuje takie same wymiary montażowe jak w poprzednim modelu falowników, co ułatwia zastąpienie istniejącego panelu sterowania i miejsc montażu. Ponadto można korzystać także z istniejącego oprogramowania CX-Drive. Dzięki temu oprogramowaniu ustawienia parametrów i programy używane w poprzednim modelu można łatwo konwertować i przenosić do nowych falowników RX2.

Dzięki wbudowanemu filtrowi szumów, który spełnia wymogi europejskiej dyrektywy EMC (IEC61800-3, kategoria 2. środowiska C3 i sprzęt do przekształcania mocy UL/UL61800-5-1), użytkownicy nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń zewnętrznych, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Nowy, kolorowy interfejs LCD sprawia, że konfiguracja i obsługa są intuicyjne i łatwe. Funkcja kopiowania parametrów umożliwia użytkownikom szybkie kopiowanie ustawień do innych falowników RX2. Falownik RX2 może również wykonywać proste sterowanie sekwencją zaprogramowane za pomocą oprogramowania obsługującego CX-Drive.

Zoptymalizowane koszty, bezpieczeństwo i łączność

Sterowanie dźwigami, kontrola momentu obrotowego i inne procesy na dużą skalę, które wymagają szybkiej regulacji prędkości, można skonfigurować bez użycia sterownika PLC (za pomocą nowego sterownika RX2), co pozwala optymalizować koszty. Bardzo przydatną dodatkową funkcją nowego modelu RX2 jest zastosowanie bezpiecznego wyłączenia momentu obrotowego (Safe Torque Off, STO). Jest on zgodny z normami bezpieczeństwa IEC 61800-5-2:2016 STO SIL3 i ISO 13849-1:2015 Kat. 4 PLe. Falowniki RX2 bez problemu można łączyć ze środowiskiem opartym na sterownikach NX i NJ firmy Omron w celu zwiększania wydajności produkcji.