Falowniki serii EVO8000 występują w zakresie mocy do 30kW. Współpracują z silnikami asynchronicznymi i synchronicznymi z magnesami trwałymi typu SPM (z magnesami trwałymi na powierzchni wirnika) i typu IPM (z magnesami trwałymi umieszczonymi w specjalnych ?gniazdach? wewnątrz wirnika) w otwartej lub zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Wydajne algorytmy sterowania zastosowane w przemiennikach częstotliwości EVO8000 zapewniają moment rozruchowy na poziomie 200% przy zerowej prędkości zarówno w przypadku silników synchronicznych (przy sterowaniu wektorowym w otwartej pętli), jak i indukcyjnych (przy prądowym sterowaniu wektorowym w zamkniętej pętli). W falownikach EVO8000 dostępne są funkcje kontroli momentu, funkcja poszukiwania prędkości, trawersy, regulator PID z funkcją pauzy, kinetyczne buforowanie momentu (KEB) i inne. Napęd ma wbudowany chopper hamowania. Wyposażony został również w funkcjonalny panel operatorski z wyświetlaczem LED i klawiaturą membranową ułatwiają nawigację po menu. Na zamówienie dostępny jest panel operatorski z wyświetlaczem LCD. Komunikację z innymi urządzeniami ułatwia popularny protokół Modbus, CANopen lub Profibus-DP.

Seria EVO8000 została stworzona z myślą o  wymagających aplikacjach. Falowniki  bardzo dobrze sprawdzają się w przy nawijaniu lub przewijaniu, gdzie niestabilne naprężenie może spowodować uszkodzenie lub marszczenie materiału, natomiast w dynamicznych aplikacjach nie do przecenienia jest możliwość współpracy z silnikami z magnesami trwałymi. Doskonałe parametry pracy przy niskich prędkościach (płynna praca i wysoki, stabilny moment obrotowy) otwierają przed falownikami EVO8000 możliwości zastosowania np. w urządzeniach dźwignicowych.

Oprogramowanie narzędziowe

LITE-ON udostępnia do swoich falowników bezpłatne oprogramowanie narzędziowe LITE-ON Studio. Za jego pomocą możliwa jest konfiguracja, diagnostyka i monitorowanie bieżących parametrów pracy napędu, trendów tworzonych w czasie rzeczywistym oraz analiza danych historycznych. Do konfiguracji kilku falowników można również wykorzystać przenośny moduł kopiowania parametrów.

Szerszy opis produktu znajdą Państwo na stronie.

Źródło: Eldar