EVlink firmy Schneider Electric to pierwsza na świecie technologia ładowania pojazdów nagrodzona certyfikatem ZE Ready przez Renault

    Warszawa, 12 października 2011 – Schneider Electric jest pierwszym na świecie producentem który uzyskał certyfikację ZE Ready od Renault dla swojej linii infrastruktury ładującej pojazdy elektryczne EVlink. Certyfikat przyznano podczas ceremonii, która odbyła się w siedzibie głównej Schneider Electric w Rueil-Malmaison we Francji, 29 sierpnia 2011 roku.

    ZE Ready to wszechstronny protokół testowania kompatybilności stworzony, by zagwarantować spójne wdrażanie przyjętych międzynarodowych standardów w pojazdach elektrycznych i infrastrukturze ładującej. Korzystając z istniejących regulacji i czerpiąc z aktualnych standardów, ZE Ready ma zapewnić kontrolę nad całym łańcuchem ładowania, począwszy od projektowania i instalacji stacji ładujących, przez szkolenie instalatorów i wstępne audyty, aż po wszystkie niezbędne działania związane z kontrolą zgodności i konsultacjami.