Ergo – ergonomiczne i w pełni konfigurowalne stanowisko sterowania

ERGO:

? Podwójnie konfigurowalne ekrany dotykowe
? Do 8 konfigurowalnych klawiszy
? ERGOnomiczna budowa
? Wytrzymała konstrukcja
? Montaż VESA
? Konfigurowalny IPC
? Wysoki poziom ochrony: IP65
? Standardy: CE
? Otwartość oprogramowania

Ergonomia
Głównym elementem ERGO jest duży panel pojemnościowy 21,5″ z ekranem dotykowym. W zależności od wybranej konfiguracji można na nim wyświetlać jeden lub więcej ekranów. Dzięki temu operator może jednym spojrzeniem uzyskać dostęp do wszystkich interesujących go informacji dotyczących obsługiwanego procesu.

Wydajność
Sercem urządzenia jest komputer najnowszej generacji. To on pozwala stacji sterować pracą maszyny. Jego wytrzymała konstrukcja i stopień ochrony IP65 gwarantują wysoką odporność i umożliwiają pracę nawet w wyjątkowo trudnych warunkach, związanych np. z obecnością płynów i pyłów, w temperaturze od -10°C do +50°C.

Elastyczność
Panel ERGO można zamontować w pionie, naśladując konstrukcję tradycyjnych systemów CNC lub poziomo. Po bokach panelu można dodać jedno lub więcej rozszerzeń: panel przycisków, klawiaturę mechaniczną lub drugi wyświetlacz 12,1″, który może pełnić funkcję klawiatury pojemnościowej lub prezentować dodatkowe informacje. Panel przycisków i klawiatura mogą być montowane zarówno w linii z panelem, dla tych, którzy chcą płaskiej konstrukcji, jak i w kształcie litery ?L” pod kątem 120°, w celu zmaksymalizowania ergonomii operatora.

Swoboda konfiguracji
W przypadku ERGO producent pozostawia znaczą swobodę w zakresie dostosowywania poszczególnych elementów urządzenia do potrzeb i oczekiwań własnych użytkownika. Możliwość indywidualnego ?projektowania” urządzenia sprawia, że ERGO stanowi zaprzeczenie dotychczasowej koncepcji sterowania maszynami.
Swoboda konfiguracji zaczyna się od wyboru między dwiema wersjami, pierwszą ? klasyczną ?płaską” i drugą ? 120-stopniową w kształcie litery ?L”. Niezależnie od wybranego modelu urządzenie jest wyposażone w pojemnościowy płaski ekran dotykowy z 21,5-calowym wyświetlaczem TFT (używany poziomo lub pionowo). Możliwa jest także konfiguracja z podwójnym wyświetlaczem (drugi wyświetlacz 12,1″).
Oprócz tego istnieje możliwość wyboru różnych typów klawiatur i dodatkowych przycisków, które umożliwiają dostosowanie ERGO do każdej linii produkcyjnej. Lista dostępnych opcji konfiguracji nie kończy się na części interfejsu: nawet komputer przemysłowy zawarty w ERGO można wybrać w zależności od potrzeb mocy obliczeniowej lub systemu operacyjnego.

Otwartość
Dodatkowy atut to duża wszechstronność z punktu widzenia oprogramowania, pozwalająca na współpracę z całą gamą różnorodnych linii produkcyjnych, od sektora drzewnego po plastik, od opakowań po żywność i napoje.