Energetyczna konferencja w sosnowieckim Expo Silesia

  W sosnowieckim ośrodku targowym Expo Silesia odbyła się konferencja Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce. Wzięli w niej udział prezesi chińskiego koncernu China National Electric Engineering Corporation, który startuje w przetargach na budowę elektrowni w Polsce. Międzynarodowe spotkanie specjalistów branży energetycznej zaowocowało nowymi porozumieniami o współpracy.
  China National Electric Engineering Corporation to jeden z największych koncernów międzynarodowych, który startuje w przetargach na budowę elektrowni Północ oraz w ostatnich fazach przetargów organizowanych przez Elektrownię Kozienice oraz Elektrownię Jaworzno III. Jeśli CNEEC uda się pozyskać zlecenia w Polsce, to kotły dla nich, na mocy porozumienia, najprawdopodobniej dostarczy RAFAKO S.A. 
  W konferencji wzięli udział również przedstawiciele największych spółek w Polsce, m. in. lider w branży wydobywczej węgla brunatnego oraz największy wytwórca energii elektrycznej w kraju – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., drugi pod względem wielkości producent zasilania elektrycznego – TAURON Wytwarzanie S.A., a także jeden z największych 
  w Polce producentów kotłów energetycznych – SEFAKO S.A. 
  Podczas panelu konferencyjnego omówiono referaty dotyczące m.in. projektów inwestycyjnych w zakresie produkcji energii elektrycznej, wydajnych technologii i urządzeń dla bloków energetycznych, założeń i planów inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz poprawy bezpieczeństwa w energetyce, jak również sposobów finansowania inwestycji energetycznych.
  Tradycyjnie już w trakcie wydarzenia zostały wręczone Statuetki „Lidera Czystych Technologii w Energetyce”. W kategorii „Firma” nagrodę otrzymała spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., za projekt i realizację nowego bloku energetycznego o mocy 858 MW pracującego w Elektrowni Bełchatów. Nagroda w kategorii „Osobowość” trafiła natomiast do Wiesława Różackiego – Prezesa Zarządu RAFAKO S.A.
  Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:  www.powermeeting.pl