Emerson przedstawia ‘Smart Energy Initative’

  Emerson Process Management przedstawił „Smart Energy Initiative”, światowy program mający na celu połączenie zaawansowanego technologicznie zarządzania energią i ekspertyz energetycznych dla przemysłu. Nowoczesny projekt umożliwia klientom korzystanie z odnawialnych źródeł energii, zmniejsza koszty energii i redukcję emisji gazów do środowiska. Redakcja Control Engineering Polska jako jedyny przedstawiciel prasy z Polski, miała przyjemność uczestniczyć w Europejskiej prezentacji „Smart Energy Initiative”.

  Obecnie fabryki przemysłowe wykorzystują około 50% całej energii wykorzystywanej na świecie, dodając do tego ciągły wzrost cen paliw kopalnych i mandaty dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych, odbiorcy przemysłowi coraz częściej szukają zastępczych źródeł energii jako rozwiązania swoich problemów. ­Z naszym najnowszym programem Smart Energy Initiative, Emerson wprowadza nową platformę która może zmienić globalną ekonomię energetyczną. Powiedział Steve Sonnenberg prezes firmy Emerson Process Management.

  Emerson Industrial Energy Group, która jest kierowana przez Chipa Rennie, eksperta z ponad 25 letnim doświadczeniem przy wdrażaniu aplikacji energetycznych, skupi się na modernizacji i poprawie wydajności elektrowni, które dostarczają pary i energii elektrycznej do zasilania operacji przemysłowych. Zespół skoncentruje się także na problemach i niewłaściwym użytkowaniem energii podczas trwania procesów produkcyjnych. Doświadczenie zespołu w połączeniu z nowoczesnym podejściem firmy zapewni efektywne zużycie energii, redukcję odpadów a także wyeliminuje wszelkie niepotrzebne straty energii.

  Podstawą zintegrowanej technologicznie platformy Emersona jest opatentowana innowacyjna technologia ‘’Prawdziwa Energia”, do obliczania rzeczywistej wartości cieplnej danego źródła energii, co sprawia że produkcja energii jest niezawodna, przewidywalna i powtarzalna.

  ­ Nasza platforma sterowania spalaniem „Prawdziwej Energii” modernizuje obecny model zarządzania spalaniem, który istnieje od 1920 roku i nadal jest używany w praktyce – dodał Chip Rennie. Skutkuje to w najbliższym czasie modernizacją większości układów spalania, co spowoduje powszechne stosowanie tanich paliw takich jak biomasa .

  Po raz pierwszy oprogramowanie Emersona w połączeniu z technologią sterowania pola umożliwią elektrownią zmienne używanie najbardziej powszechnych i przystępnych źródeł energii odnawialnych bądź z naturalnych odpadów takich jak: odpady z drewna, produkty uboczne z żywności, odpadów zwierzęcych lub produktów ubocznych powstałych z procesów wytwarzania, takich jak koks naftowy lub z odprowadzania gazów.­ Które nieprzerwanie tworzą parę do zasilania procesów przemysłowych.

  Europejska dyrektywa dotycząca energii odnawialnych 20/20/20 ma na celu zredukowanie emisji gazów cieplarnianych o 20% do 2010 roku. Zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowania w przypadku niektórych projektów takich jak biomasa do konwersji energii. Posiadamy wielu klientów, którzy w 95% korzystają tylko z tego rodzaju źródeł energii – mówi Sonneberg. Biorąc nasze doświadczenie i pozycję na rynku jako lidera w zarządzaniu energią, spodziewamy się od 25 do 30 procentowego wzrostu dla projektów energetycznych w przeciągu najbliższych 5 lat.

  ­ Zwiększenie efektywności energetycznej u klienta o 1 do 2 procent może przełożyć się na setki tysięcy złotych oszczędności, natomiast wykorzystując paliwa z odnawialnych źródeł energii można zaoszczędzić miliony złotych rocznie ­ dodaje Rennie. Okazje takie jak te są zbyt duże aby je zignorować. Cieszymy się mogąc pomagać naszym klientom dostosowując ich elektrownie do wymogów 21 wieku.