ELTRON ? Nowy wyłącznik bezpieczeństwa STF

Wyłącznik STF bazuje na sprawdzonej zasadzie działania wyłączników STP firmy EUCHNER z blokadą zabezpieczającą, wyzwalaną sprężyną. Wyłącznik STF wyposażony jest również w rygiel zabezpieczającego sworznia blokującego. W konsekwencji obsługa lub personel sprzątający nie mogą już w sposób nieumyślny zostać zamknięci wewnątrz strefy zagrożenia. W sytuacji, gdy przełącznik STF jest pozbawiony napięcia (np. podczas wyłączenia systemu lub awarii zasilania), zabezpieczenie kontrolne a także blokada zabezpieczająca zawsze pozostają w swojej aktualnej pozycji.

Zabezpieczenie albo pozostaje zamknięte, tzn. użytkownik w ogóle nie ma możliwości wejścia do strefy zagrożenia, co ma miejsce, jeśli blokada zabezpieczająca jest zamknięta i jednocześnie brak jest zasilania albo zabezpieczenie da się otworzyć i zamknąć. W tym przypadku (otwarta blokada zabezpieczająca i awaria zasilania) nie ma niebezpieczeństwa nieumyślnego zamknięcia w strefie zagrożenia, np. z powodu zatrzaśnięcia się zabezpieczenia. Gdy blokada zabezpieczająca jest otwarta, nie da się wyłącznika uruchomić, o ile nastąpi odcięcie zasilania, tak więc niemożliwe jest zamknięcie personelu wewnątrz. Wyłącznik STF łączy więc funkcję wyłącznika STP z blokadą mechaniczną oraz elektryczną.

Dzięki metalowej głowicy i plastikowej obudowie wyłącznik STF cechuje się wielką wytrzymałością i nadaje się do wszystkich zastosowań wymagających dużych sił zamykania.

www.eltron.pl