ELTRON ? Miniaturowy czujnik laserowy z funkcją ?teach-in?

Szeroka oferta czujników optycznych firmy Carlo-Gavazzi powiększyła się w grupie czujników miniaturowych o czujniki laserowe. Czujniki te zaprojektowano z myślą o specyficznych zastosowaniach, gdzie wymagana jest wysoka dokładność pomiaru, jak również pewność i niezawodność działania.
Wszystkie te czujniki spełniają wymagania ochrony dla czujników laserowych klasy 2, wskutek czego nie wymagają specjalnych pomiarów związanych z ich bezpiecznym stosowaniem.
Rodzina miniaturowych czujników laserowych firmy Carlo Gavazzi obejmuje czujniki odbiciowe do precyzyjnej detekcji małych elementów, czujniki odbiciowe z tłumieniem tła i czujniki koloru. Czujniki te są dostępne z obwodami wyjściowymi PNP lub NPN i funkcjami styków NO lub NC, dowolnie programowanymi.
Jeden wymiar obudowy 32 mm x 20 mm x12 mm dla całej tej grupy czujników z funkcją ?teach?in? (programowania czujnika laserowego), oznaczonego jako LD32CN, czyni je jednymi z najmniejszych na świecie w swojej klasie. Modulowany promień diody laserowej wysyłany przez czujnik nie przekracza średnicy plamki 0,5 mm, a strefa działania czujnika odbiciowego wynosi od 0,1 do 1 m.
W celu konieczności tłumienia tła czujniki tego typu mają funkcję jego eliminacji, pozwalającą w sposób niezawodny na detekcję obiektów o szerokości lub średnicy 0,2 mm odległych od 20 do 60 mm. Wynika z tego, że śmiało można go zastosować w mechanice precyzyjnej czy mikrotechnologii, a więc tam, gdzie mamy ograniczone warunki przestrzenne, a wymagana jest duża precyzja.
Produkcja wszystkich czujników firmy Carlo Gavazzi opiera się na wymogach ISO 9000, co jest poparte stosownymi certyfikatami. www.eltron.pl