ELTRON ? Inteligentny czujnik wizyjny do identyfikacji i kontroli firmy Datasensor

Zachowując atrakcyjną cenę i prostotę konstrukcji, a rozmiarami dorównując zaawansowanym czujnikom, inteligentna kamera SCS1 służy do funkcji kontrolnych oraz identyfikacyjnych.

Urządzenie doskonale sprawdza się w zastosowaniach, takich jak wielokrotne pomiary oraz kontrola powierzchni i pozycji obiektów.

Ponadto, nowe modele SCS1 oferują funkcję optycznego odczytu i weryfikacji znaków (OCR/OCV) oraz odczyt kodów kreskowych jedno- i dwuwymiarowych (1D Barcode i 2D DataMatrix).

Urządzenie może współpracować z oświetleniem wbudowanym bądź zewnętrznym; jako akcesoria dostępna jest pełna gama oświetlaczy podłączanych za pomocą standardowej wtyczki M8.

Czujnik jest urządzeniem w pełni zintegrowanym i może pracować niezależnie, bez jakiegokolwiek sterowania z zewnątrz.

Konfiguracja odbywa się z poziomu komputera PC przez port ethernetowy, dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi graficznemu dostarczonemu wraz z produktem. Jako drugą opcję użytkownik może zmieniać parametry i konfigurację czujnika bezpośrednio, do czego służą wbudowana klawiatura i wyświetlacz.

W standardowym złączu M12 znajdują się dwa wyjścia PNP, uruchamiane zgodnie z wynikami kontroli, konfigurowalne wejścia oraz interfejsy szeregowe RS232 lub RS485.

www.eltron.pl