Elmark ? EKI-2741LX ? gigabitowy konwerter Ethernet ? światłowód

EKI-2741LX to nowy konwerter firmy Advantech przeznaczony do pracy przy szybkich sieciach gigabitowych pomiędzy skrętką a światłowodem jednomodowym.

Aby podnieść niezawodność pracy konwertery wyposażono w monitoring błędów za pomocą funkcji LFP (Link Fault Passthrough), która pozwala na diagnozę stanu sieci. W normalnych warunkach, w przypadku awarii na linii jednej ze stron, transmisja jest kontynuowana ze względu na brak realnej informacji o łączu. Mechanizm LFP zapobiega zapychaniu sieci, bo w przypadku awarii automatycznie wysyłany jest sygnał o błędzie na drugiej stronie. Daje to szansę na szybką reakcję użytkowników w przypadku wystąpienia awarii i powoduje znaczną redukcję opóźnień w transmisji. Co więcej dzięki LFP łącze powróci do pierwotnego stanu po natychmiastowym usunięciu błędów.

EKI-2741LX dedykowany jest do pracy w szerokim zakresie temperatur -10-65°C oraz podwyższonej wilgotności 5-95%. Metalowa obudowa zgodna z IP30 pozwala na montaż panelowy bądź na standardowej szynie DIN (w komplecie odpowiednie uchwyty). Redundantne zasilanie, które mieści się w zakresie 12-48 VDC, w przypadku awarii umożliwia automatyczne przełączenie do równorzędnego źródła. Moduł ma wbudowaną autodetekcję MDI/MDIX, a więc nie wymaga kabli krosowanych. Dodatkowo zabezpieczenie ESD zapewnia ochronę przed przepięciami na linii Ethernet do 4 000 VDC oraz linii zasilającej do 3 000 VDC. Dzięki zastosowaniu światłowodu EKI-2741LX zapewnia szybki transfer sygnału na znaczne odległości, nawet przy dużych zakłóceniach elektrycznych jak i magnetycznych.

www.elmark.com.pl