Elmark Automatyka ? UNO-2050E ? uniwersalny kontroler

Pojawiła się nowa, odmłodzona wersja komputera UNO-2050. Jest on wyposażony w procesor GX2. Pracuje pod kontrolą systemów Microsoft Windows CE 5.0 oraz XP Embedded.

W porównaniu z poprzednią wersją najistotniejszą zmianą jest zastosowanie procesora AMD Geode GX2 400 MHz oraz rozszerzenie pamięci operacyjnej do 256 MB w technologii DDR.

Komputer wyposażony jest w kontroler VGA oraz wewnętrzny slot kart Compact Flash. Możliwe jest dołączenie dysku 2,5" za pomocą specjalnego pakietu rozszerzającego.

System wyposażony jest także w szereg interfejsów I/O:

  • dwa 16-bitowe liczniki (możliwe użycie jako jednego 32-bitowego),
  • 8 izolowanych wejść oraz 8 izolowanych wyjść cyfrowych,
  • 2 porty FastEthernet,
  • 2 standardowe porty RS-232,
  • 2 izolowane porty RS-232/422/485, port PS/2,
  • programowalne diody LED.

Komputer zamknięty jest w kompaktowej, aluminiowej obudowie. Może być montowany na ścianie bądź na szynie DIN. Zasilany może być napięciem z zakresu 9-36 V (min. 24 W). Urządzenie charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię (typowo 15 W).

UNO-250E dostarczany jest z preinstalowanym systemem Micrososft Windows CE 5.0. Możliwe jest wykorzystanie systemów Microsoft Windows XP Embedded bądź GNU/Linux. Urządzenie odporne jest na wibracje (1 G w urządzeniu bez dysku) nawet przy wykorzystaniu dysku twardego. Może pełnić rolę uniwersalnego kontrolera. Doskonale nadaje się do rozwiązań wbudowanych, wydatnie skracając czas oraz zmniejszając koszty projektowania systemu.

www.elmark.com.pl