Elmark Automatyka ? NPort 6650 ? serwer portów z szyfrowaną transmisją danych

NPort 6650 to serwer 8 lub 16 portów RS-232/422/485 z szyfrowaną transmisją danych. Urządzenie umożliwia stworzenie szyfrowanego połączenia z dowolnym urządzeniem, które jest wyposażone w interfejs szeregowy.

Podobnie jak w pozostałych serwerach tu również mamy do dyspozycji te same tryby pracy, czyli: wirtualny port COM/TTY, RFC2217, TCP Client/Server, UDP Client/Server, Pair Connection. Zasadnicza różnica polega na tym, że transmisja może być szyfrowana za pomocą DES/3DES/AES.

NPort 6650 oprócz interfejsu 10/100BaseTX ma dodatkowy slot, w którym można zainstalować dodatkową kartę sieciową, port LPT lub kartę sieciową z pojedynczym lub podwójnym interfejsem 100BaseFX. Dziękitemu można tworzyć redundantne połączenia z serwerem.

Kolejną innowacją w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań jest możliwość buforowania danych z portu szeregowego. W przypadku utraty łączności z siecią Ethernet NPort 6650 może kolejkować dane w wewnętrznym buforze (64 KB), a po nawiązaniu połączenia niezwłocznie wysłać dane. Opcjonalnie bufor można rozbudować za pomocą kart SD aż do 2 GB.

W całej serii NPort 6×50 istnieje możliwość ustawiania dowolnej prędkości dla portu szeregowego, a nie tylko prędkości predefiniowanych, jak w serii Nport 5000 ? dzięki czemu można podłączać urządzenia z nietypowymi prędkościami transmisji. Nowością jest również zasilanie przez Ethernet, czyli Power over Ethernet (802.3af), w połączeniu ze standardowym źródłem zasilania (12-48 VDC) nowe NPorty zyskują redundantne zasilanie.

www.elmark.com.pl/index.php?id=488