Egmont Instruments ? Octopus ? karty wielokanałowych digitizerów / oscyloskopów

Kanadyjska firma Gage Applied Technologies, światowy lider w opracowywaniu i produkcji najwyższej klasy kart digitizerów i oscyloskopów do PC, wprowadziła do oferty nową rodzinę digitizerów wielokanałowych.
Digitizery Octopus mają do 8 kanałów wejściowych, aż do 4 GB pamięci próbek na karcie oraz szybkość próbkowania do 125 MS/s w każdym kanale, a wszystko to na jednej karcie, zajmującej tylko jeden slot PCI.
Dzięki modułowej konstrukcji producent uzyskał wiele konfiguracji kart Octopus, a użytkownicy mogą wybrać digitizer zgodnie z konkretnymi potrzebami, mając do wyboru:

  • 2, 4 lub 8 kanałów wejściowych,
  • 12-bitową lub 14-bitową rozdzielczość,
  • próbkowanie maksymalne od 10 MS/s do 125 MS/s w każdym kanale,
  • od 256 MB do 4 GB pamięci próbek na karcie. Łącznie użytkownicy mogą wybierać spośród 180 konfiguracji.

Na każdej karcie digitizera Octopus może być zastosowana zaawansowana technologia FPGA eXpert, opracowana przez firmę Gage:

  • eXpert Finite Impulse Response (FIR) Filtering ? filtracja,
  • eXpert Signal Averaging ? uśrednianie,
  • eXpert Peak (Min/Max) Detection ? detekcja wartości szczytowych.

Technologia eXpert pozwala użytkownikowi na prowadzenie analizy danych od razu w trakcie pomiaru, co znacznie zwiększa szybkość przetwarzania danych.
Digitizery Octopus są w pełni kompatybilne z programem oscyloskopowym GageScope, pozwalającym użytkownikowi na wykonywanie pomiarów i analiz sygnałów bez konieczności napisania choćby jednej linii kodu programu. Dla tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć własne oprogramowanie, Gage oferuje Software Development Kit (SDK) dla C/C# (kompatybilny z kompilatorem LabWindows/CVI 7.0+, dodatkowo wsparcie dla Visual Basic .NET), MATLAB oraz LabVIEW.
www.egmont.com.pl