Egmont Instruments ? Moduły do precyzyjnych pomiarów

Moduły Ethernet I/O MSX-E3701 i MSX-E3700, pierwsze z nowej serii wyrobów firmy Addi-Data, przeznaczone są do akwizycji sygnałów z indukcyjnych czujników przemieszczeń.

Mogą obsługiwać zdefiniowane uprzednio w bazie czujniki firm: Tesa, Solartron, Mahr, Horst Knäbel, Marposs, Schlumberger, Peter&Hirt, RDP, Schaevitz, SMPR Contrôle, z możliwością implementacji innych.

Sercem modułów jest 32-bitowy procesor RISC ARM?9, pracujący pod kontrolą wbudowanego Linuxa. Wbudowana inteligencja umożliwia nie tylko natychmiastowe przetwarzanie danych na postać cyfrową bezpośrednio w module, ale także ich przetwarzanie na różne sposoby. Dane pomiarowe mogą być gromadzone w pakiety ze znacznikiem czasowym, mogą być wykonywane na nich obliczenia, jak: uśrednianie, wyliczanie wartości szczytowych czy interpolacja.

Oba moduły zamknięte są w solidnej metalowej obudowie, ze stopniem ochrony IP65 (MSX-E3701) lub IP40 (MSX- -E3700). Mogą pracować w zakresie temperatur od -40OC do +85OC. Komunikacja modułów w sieci oraz ich kaskadowanie odbywa się przez wbudowany 2-portowy przełącznik Ethernet.

www.egmont.com.pl/addidata