Dwie pionierskie firmy z branży robotyki łączą się

Frontline Robotics i White Box Robotics połączyły się – co ma im zapewnić pozycję lidera w szybko rozwijającym się przemyśle robotów ochronnych (pełniących rolę strażników).
Frontline Robotics, specjalizująca się w inteligencji maszynowej, rozwija i sprzedaje system operacyjny, wspomagający współpracę grupy robotów ochronnych. W kwietniu br. firma ogłosiła opracowanie technologii współpracy pomiędzy w pełni autonomicznymi robotami w czasie rzeczywistym. 
White Box Robotics stworzyło rewolucyjnego robota mobilnego, odznaczającego się dużą funkcjonalnością, którego wszystkie podzespoły zostały zbudowane przy użyciu elementów ze zwykłego komputera PC. 
Połączenie tych dwóch firm stworzy szansę na zajęcie pozycji lidera w sektorze komercyjnych robotów ochronnych. Rozbudowany, wielozadaniowy system operacyjny zaprojektowany dla robotów ochronnych oraz stosunkowo tanie roboty zbudowane z części komputera PC, mają zapewnić funkcjonalną platformę, służącą do ochrony mienia. Połączone firmy widzą dla siebie możliwości współpracy z rządem, rynkami krajowymi obejmującymi firmy ochroniarskie i firmy z sektora IT. 
Extra online
? Nasze połączenie z White Box Robotics daje wzajemnie uzupełniające się technologie i specjalistów ze wspólną ideą ? powiedział Richard Lepach, prezydent firmy Frontline Robotics ? Nasi specjaliści oraz baza własności intelektualnej i produktów stwarza okazję do objęcia czołowej pozycji na szybko rozwijającym się rynku robotyki, zapewniającej bezpieczeństwo – począwszy od narodowych systemów obronnych aż do bezpieczeństwa prywatnych domów.
Z kolei prezydent i założyciel White Box Robotics, Thomas Burick wyraził zadowolenie ze strategicznego połączenia dwóch firm i ich produktów. Wierzy on, iż ?przeniknięcie? się technologii dwóch firm da w rezultacie produkt, którego funkcjonalności i konkurencyjności cenowej jeszcze nikt wcześniej nie osiągnął. Wychodząc z pionierskiego rozwiązania, Burck chce osiągnąć realny wzrost przychodów.