Dwa nowe kontrakty ABB

W sierpniu 2007 r. ABB podpisało kontrakt z International Paper Kwidzyn SA na dostawę nowoczesnego narzędzia do detekcji i analizy wad wstęgi papierniczej oraz ze Stora Enso Poland w Ostrołęce na dostawę nowoczesnego narzędzia do prowadzenia pomiarów online i sterowania maszyną papierniczą. Wartość każdego z tych kontraktów to kilkaset tysięcy EUR.

Web Inspection System to już piąty z kolei taki system, który ABB dostarczyło do International Paper Kwidzyn w ciągu ostatnich trzech lat. Web Inspection System posłuży International Paper Kwidzyn do wykrywania i analiz online defektów wstęgi papierniczej.

Ważnym i unikalnym walorem systemu WIS jest samouczące się oprogramowanie oparte na sieciach neuronowych.

IP Kwidzyn wyposażony jest w bardzo nowoczesne maszyny papiernicze produkujące wstęgę papieru z szybkością kilkuset metrów na minutę. Dwudziestoletnia współpraca ABB z IP Kwidzyn owocuje obecnie instalacją drugiej już generacji systemów WIS produkcji ABB. Finalizacja bieżącego kontraktu przewidziana jest na wrzesień br.

Natomiast Quality Control System, oparty na technologii 800xA, posłuży zakładom celulozowo-papierniczym Stora Enso w Ostrołęce do prowadzenia pomiarów online i sterowania maszyną papierniczą. Zakład w Ostrołęce jest największym w grupie Stora Enso Poland. W jednym kompleksie przemysłowym zlokalizowane są: Zakład Celulozy i Papieru, Zakład Tektury i Pudeł oraz Zakład Worków Papierowych. Dwudziestoletnia współpraca ABB ze Stora Enso w Ostrołęce owocuje obecnie instalacją trzeciej już generacji systemów QCS produkcji ABB. Finalizacja bieżącego kontraktu przewidziana jest na grudzień br.