Duża firma informatyczna otworzy centrum usług w Lublinie

  Nowe Centrum Usług IT otworzy w Lublinie spółka Sii, specjalizująca się w dostarczaniu usług informatycznych i inżynierii przemysłowej. W ciągu roku ma zatrudnić około stu osób.

  Sii rozpoczęła już rekrutację pracowników, siedziba lubelskiego oddziału będzie otwarta w lipcu tego roku, będzie mieściła się przy ul. Zana – poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek.

  W ciągu roku Sii chce zatrudnić około stu osób, głównie inżynierów-programistów. Specjalistyczne zespoły, które powstaną w lubelskim Centrum mają realizować projekty w zakresie testów, budowy i aplikacji informatycznych, a takżezarządzania infrastrukturą na rzecz klientów z kraju i zagranicy.

  "Lublin jako miasto z szeroką ofertą edukacyjną dla młodych inżynierów IT, a jednocześnie konkurencyjne cenowo w stosunku do innych polskich miast posiada duży potencjał do rozwoju Centrum Usług Sii" – czytamy w komunikacie.

  Lublin jest siódmym miastem w Polsce, w którym Sii będzie miała swój oddział. Centra spółki działają już w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Łodzi; łącznie zatrudniają ponad 1,2 tys. inżynierów. W ubiegłym roku spółka miała ponad 13,8 mln zł przychodów i blisko 15 mln zł zysku netto.

  Polska spółka Sii powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie; 30 proc. udziałów w niej należy do jej szefa Gregoire’a Nitota, a pozostałe 70 proc. do francuskiej Sii, notowanej na giełdzie w Paryżu.