Doosan Power Systems stara się o kolejne kontrakty w Polsce

  Doosan Power Systems, dostawca urządzeń i usług dla energetyki, stara się o kontrakty na budowę Elektrowni Północ i bloku węglowego w Turowie, uczestniczy też w przetargach na budowę bloków parowo-gazowych dla elektrociepłowni w Bydgoszczy, Gorzowie i Katowicach. Spółka rozważa udział w przetargach na budowę bloków w Puławach i Blachowni – powiedział w rozmowie z PAP Mariusz Marciniak, dyrektor sprzedaży Doosan na Polskę.

  O planach i projektach firmy w Polsce mówił portalowi wnp.pl Jean Michel Aubertin, dyrektor generalny Doosan Power Systems. Czytaj więcej: Doosan liczy na kontrakty w Polsce

  "Walczymy o kilka kontraktów, z których dwa główne to: na budowę bloku w Turowie i na budowę Elektrowni Północ" – powiedział PAP Marciniak.

  Termin składania ofert na budowę bloku opalanego węglem brunatnym w elektrowni Turów, należącej do PGE, mija 10 października.

  "Jesteśmy zdecydowani złożyć ofertę, pracujemy nad tym projektem już dwa lata. Jesteśmy w przetargu jako samodzielny oferent. Mamy do zaoferowania wszystkie produkty: kocioł, turbinę, instalacje ochrony środowiska" – powiedział Marciniak.

  Oferty wstępne złożyły wcześniej także konsorcjum Alstom i PBG oraz konsorcjum Hitachi i Budimex.

  Marciniak poinformował, że spółka jest wspólnie z Siemensem na krótkiej liście w postępowaniu na wybór wykonawcy dla Elektrowni Północ, realizowanej przez Kulczyk Investments. Planowana jest budowa dwóch bloków o mocy 780-1050 MW każdy.

  "Doosan Power Systems odpowiada za całość wyspy kotłowej, co stanowi około połowy wartości kontraktowej. W ostatnich dniach otrzymaliśmy ostateczne zapytania, będziemy finalizować naszą ofertę. Mamy nadzieję, że do końca roku przetarg zostanie rozstrzygnięty" – powiedział dyrektor, dodając, że oferta ma być złożona w ciągu kilkudziesięciu dni.

  Z informacji PAP wynika, że na krótkiej liście znalazły się cztery podmioty. Poza konsorcjum Doosan-Siemens są to: Hitachi-Polimex-Mostostal, Alstom i prawdopodobnie Shanghai Electric Group.
  Źródło: PAP